1. inci sözlükle uzaktan yakından alakası olmayan, yeniliklere açık, son derece dost canlısı yazarların toplandığı anarşik bir sözlüktür. henüz yeni bir sözlük olmasında rağmen bir ay içinde yazar sayısı on bini geçmiştir.

  sloganları, aydınlığı ararım karanlığa inattır.
 2. "şişe git duvara işe" ayarında espriler falan dönüyor. zaman zaman takılıp taşşak geçiyordum.anarşisti boldur,atıp tutarlar.
  inci sözlük ne zaman sosyal medyada sansasyonel gündemlerle tanınmaya başladı bu veledizneler de o zaman türedi.yazarları genellikle ortaokullu oldukları için -zor da olsa liseli çıkıyor- okul mevsiminde maksimum 10 kişi online oluyor.
  bazal metabolizma ayarında yaşayan canlıyı anımsatıyor bana.anca kendilerini ayakta tutabiliyorlar...
 3. 13-14 yaşlarındaki çocukların anarşi sloganları ile ahkam kestiği, kurduğu en uzun cümle 'beynini sikeyim' olan kızların moderatör olduğu, admini am yoksunu ve eleştiri kaldıramayacak kadar narsist bir andaval olan sözlük.

  aydınlığı arayacağı yere kendi karanlıklarında boğuluyorlar. gerçeklerle yüzleşemeyip realist olan herkesi sözlükten atıyorlar. bir de eğer tartıştığınız işi sizden büyük ise bunu sürekli dile getirip sizi aşağılamaktan çekinmiyorlar.

  3-5 belirli yazar hariç tabi. 30 yaşında bir adminin 14-15 yaşındaki kızlara sarktığı bir yerden ne beklersin ki zaten.

  düzeltme: -'kaliteli' pezevenk.
 4. özellikle inci sözlükün inat isimli tayfası ve diğer önemli sözlüklerde yetişmiş yazarların 11 ocak 2011'de anlaşıp konuşup kurdukları sözlüktür. kurucuları ve şuanki adminleri '1nat' nickli kullanıcıdır. mottoları 'çaça'dır. en önemli slogonları ise 'inat sözlük rüyadır. bedenin ayrılsa bile ruhun hep buradadır' ve 'aydınlığı ararım karanlığa inat'tır. kurulduğu dönemde çok parlak bir gidişat sergileyen inat sözlük ve yazarları bu gidişatı maalesef uzun süre devam ettirememişlerdir.favori hayvanları keçidir.maskeleri ise testere(saw) maskesidir.
  not:benimde hatrı sayılır bir süre yazarı olduğum inat sözlük o zamanlar gayet aktifti ve sık sık etkinlikler düzenliyordu. fakat bunları sürdüremedi uzun bir süre maalesef ki