• videolar

• +17 görseller

• in the mood for love
    • in the mood for love
    • in the mood for love
    • in the mood for love
    • in the mood for love
    • in the mood for love
  1. yasak bir aşk hikayesi. evli iki insanın enteresan bir karşılaşma sonucu bir birlerine aşık olması ile gelişip hüzünle biten filmlerden. değişik bir senaryo değil ancak kadındaki estetik görüntü ve zerafet yeterdir.
  2. filmedeki tek güzel şey başroldeki kadının elbiselerinin desenleri.
    filmin derin ve yoğun işlenişine rağmen konu nedeniyle film bende bir hissiyat uyandıramadı.
    arada bir fonda çalan kemanlı müzik de fena sayılmaz.
  3. merdivende karşılaştıkları anda çalan müzik dışında hiç bir anlam veremediğim film.

bu kadar kapalı ve ürkek bir toplum yapısı olmamalı çin'de.. tamam 1940'lar 50'ler falan anladığım kadarıyla ama aldatıldıklarını bile bile mevcut evliliklerine saygı duymaya devam eden bi kadın ve bi erkek.. hatta erkek ne kadar geniş bi herif olduğunu şu sözüyle gösteriyor: "üzülmüyorum, bu benim hatam değil." lan karın başka erkekle beraber gavat! açıkçası filmin sonlarına doğru ateşli bi sevişme sahnesi beklerdim bu ikiliden intikam alırcasına ama hiç bi halt çıkmadı.. gözünü sevdiğimin fransız ve ispanyol filmleri.
  4. aynı şeyi yaşasam karakterlerin yaptığı gibi yapacağıma kanaat getirmeme sebep olan bir konuya sahip güzel film. başkaları senin değer verdiğin şeye saygı duymuyor olabilir, aşk da saygı duymayabilir hatta ama bazı değerler için değer, karşındaki seni anlıyorsa eğer.

bir bilet daha olsa, benimle singapur'a gelir miydin?
  5. soundtracki haricinde izlerken kolumu siktiğim iğrenç bir film. han gibi bi yerde kalan çekik gözlülerin swinger yapışını anlatıyor. duyguluca.