• görseller

• ilkyar
  1. açılımı "ilköğretim okullarına yardım vakfı" olan bir yardım kuruluşu.

amaçlarını şöyle açıklamışlar: "özellikle köy okullarına, çocuklarda okuma heyecanı ve eğitimini ileri düzeylerde sürdürme motivasyonu kazandırmak amacıyla her türlü yardımda bulunmak, çeşitli sosyal-kültürel faaliyetler düzenlemek."

mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir de siteleri var: http://www.ilkyar.org.tr/
  2. odtü hocaları tarafından kurulan bir vakıf. gönüllülük esasına göre içinde yer alabiliyor öğrenciler, özellikle yibo'lara yardım götürüyorlar, kesinlikle medyada yer almak istemiyorlarmiş. odüt sem'de aldığpım ccna kurusrunda aynı zamanda sem'in direktörlüğünü götüren hüseyin hoca sanırım bu kurumun da idarecisi. kurs esnasında bir ara derse gelip gösterdiği sunuyla kursiyerlerin gözlerinden yaş boşalmasına da sebep olmuştur.
  3. van'da meydana gelen depreme yönelik yardım kampanyası başlatmış kuruluş, kampanyanın detaylarını anlatan mailin metni şu şekilde;
    "sevgili ılkyar dostlari,

van-ercis ve civarindaki deprem hepimizin icini acitmakta, deprem bolgesine acil yardim cabalarina ılkyar olarak bir destek verebilmek istiyoruz. kurban bayrami icin daha önceki yıllar yaptigimiz kurban bayrami ozel gunler cagrisini depremden etkilenen bolgelerdeki ilkogretim cagi cocuklarimiza yonlendirmek uzere yeniliyoruz...

cocuk basina yaklasik 30tl destekle bir cift bot, atkı, bere, eldiven ve coraptan oluşan setler hazırlamak istiyoruz. desteklerinizle ne kadar cok
    cocuga ulasabilirsek bu zorlu gunlerinde onlara ufak da olsa bir katkimiz olabilecek. kampanyamiza destek vermek icin ılkyar'in asagidaki hesaplarina

ış bnk. odtü şb. (4229) 706968 tl -- ıban:tr26 0006 4000 0014 2290 706968 tl

ziraat bnk. odtü şb. (1537) 8970 324-5001 tl -- ıban:tr64 0001 0015 3708 9703 245001 tl

ziraat bnk. odtü şb. (1537) 8970 324-5002 usd -- ıban:tr37 0001 0015 3708 9703 245002 usd

ziraat bnk. odtü şb. (1537) 8970 324-5003 eur -- ıban:tr10 0001 0015 3708 9703 245003 eur

isminiz ve ozel gunler projesi - deprem bolgesi ibaresiyle ...tl yi destelemek istediginiz cocuk sayisiyla carparak yollayabilirsiniz. (kurban bedelinin 330-500tl mertebesinde olduğu değişik kuruluşlarca ilan edilmiş)
    bayramdan once ulastirabilmek icin malzemeleri cocuklarimiza cuma ve pazartesi günü gönderileri yollamayı planlıyoruz. bu konuda yıllar önce tanıdığımız ve sevdiğimiz eski gürpınar yibo müdür yardımcısı şimdiki erciş ilçe m.e. müdürü sevgili celalattin hoca ve van il milli eğitim müdürlüğünden sevgili nesim hoca ile koordinasyonu temin edeceğiz.
    cumartesi günü aksami bu kampanyaya son verecegiz, daha sonra gelen
    bagislarinizi cocuklarimiza her zamanki gibi projelerimizle ulastırmaya devam edecegiz. "
    umarım bu giri bir kaç kişinin daha yardımda bulunmasını sağlar.