1. benim gibi ilk defa kullanıp da rezil olmak ve dahi eziyet çekmek istemeyenlere tavsiyelerdir.

1- o ilk girişteki gişelere kimlik göstereceksiniz ya, işte fotoğrafın ön yüzünü gösterin, uğraşıp durmayın rezil olmayın.

2- girişteki gişelere gösterdiyseniz bir daha otobüste göstermenize gerek yok, şeyi o kimliği dıdıdıt diye ötüyor ya hani. benim gibi gidip sormayın şöföre buraya da basıcak mıyız diye bütün otobüs güler size sonra.

3- ayakta kalırsanız poponuza dikkat edin alimallah otobüs falan demez, götürürler. ciddiyim bakın arkamda bir hareket hissettim, çanta falan değiyor sandım meğer adamın eliymiş, allah'ın sapık erkekleri lanet gelsin sizin gibi sapıklara.

neyse benim gözlemim bu kadar, allah'tan centilmen bir yakışıklı yer verdi de kurtuldum bu eziyetten. öyle yani. he bir de avcılardan sonra aktarma yapıyor büyükçekmece'ye asdfghj. büyükçekmece de allah'ın siktir ettiği yerde bir ara şehir değiştirdim sandım.

hülasa zor bebeğim siz en iyisi mi bir araba alın hiç kullanmayın böyle şeyleri, çok zor çook. allah kolaylık versin her gün bunları kullanıp, işlerine gidenlere. hadi öptüm.
  2. taciz edilip, "ne bakıyorsun?" diye sorduğunuzda "açtığın yere bakıyorum." cevabını alabilirsiniz. hazırlıklı olun.
  3. daha evvelden fordçuluk deneyiminiz yok ise, tecrübe kazanmak için şahane bir ortamdır. bütün fordçu adaylarına tavsiye ederim. tabi hedef kitle bir vapur kitlesi gibi değil ama olsun. nihayetinde amaç skor, amaç tecrübe.

not: göt elleyeceğim diye sizin göte de elleyebilrler, önleminizi alın.
  4. hiç çekinmeyin itin kalabalığı alışınca da zaten iteceksiniz direk alışkın bi şekilde itin insanları rahat olun.
  5. tam metrobüse binecekken önünüzdeki adam aniden durmuş ve ilerlemiyorsa kesinlikle sonraki metrobüsü beklemek üzere en önden yer kapmış demektir. zaten metrobüse bir adım kala duran adam normal değildir, normal olan uçarak binmesidir. o nedenle bir omuz atmak suretiyle öndeki adam uyarılarak geçilir ve metrobüse binilir.