1. insan hep en çok sevdiği şeylerle imtihan ediliyor bunu farkettim. aşk isteyen biri, aşka uzak kalıyor; paraya aşık birinin tonlarca borcu oluyor vs.
  2. bazen faydalı olabilecek şeylerdir.

çenesi uzun olanların ayakkabı numaralarının büyük olduğunu biliyormuydunuz?

bilmiyorsanız,bunu ben buldum,gerçek olmaya bilir o yüzden başka yerde biliyorum diye hava atmayın.

metrobüse bindiğinizde,her zaman mutlaka biri telefonla konuşuyordur...
    biri kapattığında muhakkak o kapamadan başka biri telefonla konuşmaya başlamıştır.sonuç olarak kesinti olmadan hep bir telefon açık.

sıra bekleyenler arasında bir kız mutlaka off puff yapıyordur.
    yaşlı bir kadın veya bir amca yanındaki genç-yaşlı farketmeksizin konuşacak bir ortam yaratıp sıra bekleyenin canına tak edene kadar konuşur.

yetişmeye çalıştığı otobüsü kaçıran kadın erkek genç çocuk yaşlı evli bekar herkes,ona bakan bakışları aldırmıyorum dercesine cep telefonunu çıkartır ve yalandan bakıyormuş gibi yapar.
    bu durumu utanılan ve üzerinde bakışlar sezdiğini sanan herkes yapar.

bir kız kendisine bakan bir erkek gördüğünde ona siksen bakmaz...(şu yazıya kadar küfür etmemiştim ama bu konu çok can sıkıcı) neyse...

kargalar tam bir gerizekalıdır,kediyle dalga geçmeye çalışırken kedinin arkadaşına yem olmuştur. (1. leventteki emlak kredi blokları önünde ölen karga bu yüzden ölmüştür)

iyi kalpli ve saf insanlara acıdığınızdan hep onlara daha fazla yardım etmek istersiniz,saf olduklarından ve siz onların saflık derecesine düşdüğünüzden sizi saf sanarak o saf aklıyla sizi yiyebilir.

yorganın altına battaniye sermek ilk başlarda sıcak tercih olsada terletme olasılığı daha fazla olduğundan,başlangıctaki üşümeyi göze alarak,gece terleyen üstünüzü değiştirmekten kurtulabilirsiniz.
  3. bir şeyler her zaman ters gider,o yüzden bir şey iyi gidiyorken onu sonlandırın ve bir şeyi sorunsuz bitirdim diyebilin...

sorumluluklardan kaçarsanız daha büyüğü mutlaka sizi bulur.

içtiğiniz su bardağından bir daha su içmeyin çünkü o bardağı ıslak ıslak tezgaha koyuyorsunuz havadaki mikroplar üstüne daha çok yapışıyor...(ıyyy)
    ((bkz: sözlük yazarlarının itirafları))

havadan helikopter geçince rahatça bakın,kimse size salağa bak havaya bakıyor hiç helikopter görmemiş demez.

kız arkadaşınıza aptal aptal büyük ayılar almayın,sizden çok onu sevebiliyor.(nedenini araştırıyorum)

süpermarketlerde çalışan kızlara sarkmayın iş arkadaşları onu çoktan tavlamıştır (bir erkek arkadaşı varsa,terbiyesziliğin luzumu yok)

bir bisküvi almışssanız ve bir kalabalığa girecekseniz,içinden bir tane alın ve büskiviyi ortaya bırakın...sorsanız istemem diyenlerin yamyamlaığını youtube a koyabilir ve sağlam reyting elde edebilirsiniz.

kendinizi kaybedip hararetli giriler girmeyin,uyuşan ayağınız farketmemeniz ayağınızn altına üç yüzmülyon ine sokabilir.(lanet olsun)
  4. bir kız sizi sokakta durdurup yol tarifi soruyorsa ,o kız sadece yol tarifi soruyordur.

bir kıza asla sulanmayın,kolundan tutup dudağına yapışmanız bu yapacağınızdan daha az mide bulandırır.

para için aşktan uzaklaşma korkusuna kapılmayın,para olduktan sonra aşkı satın alabiliyorsunuz.

bir kız sevdiği erkek için asla ağırdan almasın...sonra kimseyi bulamadığınızdan zorla çıktığınız adamlara dışardan küfür gelebilir.

erkeklerin yarısından fazlası çekingendir,ilk adımı kızların atması en önemli kuraldır. (bunu tüm erkek ırkı için kendimi yalana maruz bırakarak yazıyorum)

kızlara sık sık küçük yalan söyleyin ve bunları ele verin,bu sayade söyleyeceğiniz büyük yalanı asla farkedemezler...

kızlar zeki değildir...ellerine düşmeniz onları akıllı yerine koyduğunuzdandır...

bir kız karşıdan yürüyerek geliyorsa onun sizi beğendiğini üstünü başını çaktırmadan düzelttiğinde anlayabilirsiniz... (%100)
  5. önceleri önemsemezdim, sonraları farkında olmaya başladım, şimdi ise eminim ayın bazı günlerinde inanılmaz derecede çoğu şeyler aleyhime tersine dönüyor sanki kendimi yenilmiş gibi hissediyorum (açıklama gereği duydum regl falan değil erkeğim). aslında yenildiğim falan yok ama nedense düşünce yapısı olarak çöküyorum yani üzerime acayip şekilde negatif elektrik yükleniyor ve bu da beni böyle hissettiriyor.

biraz uçuk gelebilir ama ayın yaydığı elektriğin üzerimde oluşturduğu ters manyetik alandan mı oluşuyor acaba diye düşünmeye başladım. (yani ayın şekilleri; dolunay, hilal, yarım ay gibi)
  6. bas agrısı gecmek bılmezmıs. ustune bır de alkol alınca sabıtlenır hayvanat bahcesını beynınde tasıyor ızlenımı verırmıs oyle de hayvansevermıs. o degıl de uyutmazmıs da enteresan bır ıllet aslında boyle dunyayı kafanda tasımak gıbı. bılemedım! filler hakketten var ama.