• görseller

  • ikizler burcu
  • ikizler burcu
  • ikizler burcu
 1. elementi: hava
  unsuru: degişken
  niteliği: erkek
  yöneticisi: merkür
  doğal evi: 3. ev.
  şifresi: zeka, konuşkanlık
  uluslararasi ismi: gemini
  uyumlu burçlar: ikizler, terazi, kova
  uğurlari:
  uğurlu taşı: safir, akuamarin, sitrin, agat, opal ve oniks
  uğurlu sayısı: 5
  uğurlu rengi: orta tondaki mavi, sari gri ve tüm karışmış renkler
  uğurlu günü: çarşamba
  uğurlu metali: civa
  uğurlu hayvanları: yılan, sincap ve maymun
  uğurlu kuşları: papağan ve kırlangıç
  uğurlu çiçekleri: lavanta, kir zambağı

  pozitif özellikleri: adapte olabilmek, çok iş bilirlik, entelektüellik ; nüktecilik ve mantık ; canlılık, konuşkanlık ve sohbetlerde güldürücülük. yazı ve konuşma zekası. genç kalabilmek.

  negatif özellikleri: degişkenlik, yerinde duramazlık, açıkgözlülük, meraklılık, kararsızlık ve ikiyüzlülük. asabi enerjiyi kontrol edememek. sathilik ve dedikoduculuk.

  anahtar kelimeleri: meraklı, iletişimci, taklitçi, çok yönlü, degişken, sinirli, endişeli, yüzeysel, ilgi alanları çok olan, aklını önemseyen, konuşkan, sebatsiz, ele geçirilmesi, anlaşılması güç.
 2. bu burçtan olan insanlar zeki olurlar
  çift karakterlidirler, monotonluktan çok sıkılırlar
  enerjiktirler ve parayı severler.
 3. pratikliğiyle benim yarım saatte yaptığım işi bir dakikada bitiren kardeşimin burcu.hepsi böyle değildir umarım.
 4. çabuk sıkılanin,sinirlenen,sönen,dikkati dağılan burç.merak ve konuşkanlık seviyelelerinin göklerde gezmesi sonucu derslerde azarlanma ihtimali yüksek burç.
 5. aynı anda 63 değişik şey düşünebilen, ve yine aynı anda 3-4 kişilik arasında geçiş yapabilen, nadiren sadece bir kişiye aşık olan, zamanının çoğunu birkaç kişiye aşık olarak geçiren insanların içinde bulunduğu burç grubudur. karşısındaki kişiyi eğlendirmek için çok konuşurlar, konuştuklarının çoğu sıkmadır. ayrıca çoğu, arkadaşlarına çok önem verir, yemekleri ısmarlayan, hediyeler alan hep ikizler burcudur. bunları yapmadan içi rahat edemez.

  en en en en büyük özelliği her konuya ilgi duyması ve maymun iştahlı olmasıdır. hiç bir işi tam olarak yapamazlar, bitmeden diğerine başlarlar, az zamanda çok iş yaparlar fakat hiçbirisini tamamlamazlar. çok çabuk sıkılırlar.