1. bazı başlıklardan sonra görülmektedir kendisi. eğer yanlış anlamadıysan yazarların nick başlıklarından sonra yer almaktadırlar.
 2. devam sayfaları içeren başlıklarda bulunur. iki nokta üzerine tıklandığında açılmış olan son sayfaya gidilir.
 3. iki nokta diye bilinen noktalama işareti üst üste olandır.
  fakat sözlükte giderek yaygınlaşan yan yana kullanımı göze çarpmakta ki kimin tarafından icad edildiği bilinmez, hiç bir literatürde bulunmaz. bu şeyi ancak yazılarıyla değil noktalama işaretleriyle sözlükte bir yer edineceklerini, akıllarda kalacaklarını sanan yazarlar kullanır. sorarsan türlü bahane uydurulur, yok efendim özel anlamı varmış, yok alışkanlıkmış. kimden öğrendin, hiç bir yazında olmayan şeyi nerde alışkanlık edindin diye sormazlar mı...

  hayır efendim anlamadığım mevzu şu, o kadar çok kullanan çıktı ki bunu artık kimseye özel bir yanı kalmadı. millet bakacak giriye sonunda iki nokta yan yana garip bir şey görecek, ahmet kullanıyor, mehmet kullanıyor, ali kullanıyor, e veli de kullanıyor; e ebenin amı ali sami...

  okur için dikkat çekici, farklılık yaratıcı bir etkisi, kişiye özel bir yanı var mı artık? yok. sen bu saatten sonra imzalı giri kassan ne olur, kasmasan ne olur. olsa olsa bilinçli okurun gözünden düşersin, adam yerine konmazsın.
 4. üç noktayı fazla dramatik bulanların kullandığı işarettir, yan yana iki noktada bitmemişlik anlamı vardır fakat üç noktanın romantikliği yoktur, noktanın kesin bitiriciliği ise zaten iki nokta için söz konusu değildir..
 5. uydurma* anlam yüklenen nokta çiftidir. fetiştir. noktalama işareti dışında her şey olabilir.
 6. kelimelerin de insanlar gibi bulundukları satırlardan,satır aralarından zaman zaman rahatsız olabileceğini gözönünde tutan yazarın suni teneffüs yoluyla cümle sonlarına nefes aldırma girişimidir.

  bazen de şöyle düşünebilir;
  "anlatmak istediğim şeyi tek cümle halinde vermeliyim ama bu iki cümle uzunluğunda olsun,ve okuyucuyu yormasın ve arada nokta olmasın.."
  çünkü tek nokta kesin ve geri dönüşü olmayan bir yolsa; iki nokta hayatı olduğu gibi karşılarken sınırlarını senin belirlediğin bir çerçevedir..
 7. şöyle bir chat diyaloğuna rastladım, alakalıdır belki de:
  <squadron> ilerde detaylı muhabbet etmek dileğiyle
  <manderlay> gece
  <manderlay> ...
  <manderlay> saygılar
  <squadron> iki nokta olcaktı..
  <manderlay> prd
  <manderlay> saygılar..