merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

iki kişilik yatak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. iki kişiyi alması planlanarak yapılan fakat pratikte en az iki kişiyi almak gibi bi yükümlülüğü taşımak zorunda kalan yatak.
  2. iki kişi yatmaya alışınca, tek kişi kalındığında yatak yüzeyinin tamamını efektif kullanmak mümkün olamıyor. ancak birkaç gün, bir hafta geçecek ki yatağın ortalarını hedefleyen emperyalist politikalar geliştirilebilsin. yoksa yatağın bir yanı hep bozulmamış nevresimin o umarsız hüznünü taşıyarak şey yapıyor. toplaması da daha kolay oluyor mamafih. gerçi insan tek başınayken neden yatak toplasın ki? gerçi tek başına değilken neden toplasın ona bakarsan? yatak toplamak kadar manasız bir alışkanlık görmedim, duymadım şimdiye kadar. neyse, diyorum ki, yatağın iki tarafını da kullanmak lazım yayları göçertmemek için. bugün bir idaş nereden baksan üç-beş yüz liradan ucuz değildir.
  3. iki kişilik yatakta sanki tek kişilik yataktaymışcasına yatıyor musunuz sevdiceğinizle? yoksa biri hanyada biri konyada mı ?

oldum olası hazzetmedim ben bu iki kişilik yataktan. soğuk nevale. bir de kocaman yayla gibi olanları var, sonra niye çiftlerin arası bozuluyor? e sen yatakta ten temasını engellersen, rahat olacam derken aşkı kaybediverirsin böyle. yazık çok yazık ..
  4. yatağı halı saha sanıp, uyku halinde üstünde deli danalar gibi dolanan şahıslar için mükemmel yataktır.sevdicekle temasın engellenmesi gibi bir durum da söz konusu değidlir çünkü sevdicek samanlıkta aranan iğne ucu değildir.sağa sola savrulan kol ve bacaklardan birisi elbet onu yakalayacaktır.yattığı kalıpta kalkan insanlar için sorun mudur? evet sorundur.
  5. evli kalınan yıl miktarıyla doğru orantılı artan şeylerden biri de iki kişilik yatağın enidir. diğerleri, evin beyi için göbek çapı, evin hanımı için yılda bir defa giyilen ayakkabı adedi, evin otomobili için ise bagaj hacmi. azalan unsurları da bir başka dersimizde işleriz.
  6. yar ile olunca evden çıkmamaya sebep olacak yatak. yok eğer tek yatıyorsan tek faydası sıcak yaz geceleri sürekli bir tarafı soğuk kalan çarşaf.
  1. 1