• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • videolar

• +210 görseller

• iker casillas
    • iker casillas
    • iker casillas
    • iker casillas
    • iker casillas
    • iker casillas
  1. 2006-2007 sezonunu şampiyon olarak kapatmış real madrid takımının muhteşem kalecisi, bu şampiyonlukta herkesten çok o'nun payı olduğunu düşünüyorum çünkü o takımda canla başla mücadele eden, kaytarmayan birkaç futbolcudan en başta gelenidir iker'im, casillas'ım, aşkım, sevdiceğim...
    keşke diyorum beşiktaş rüştü'yü alıncaya kadar casillas'ı alsaydı ama olanaksız bir şey olacağı için, hayalini dahi kurmuyorum.çünkü ülkemiz emekli yıldız futbolcular cennetine dönüşürken casillas'ın daha önünde başarılarla geçireceği uzun yılları var, emekliliğine çok var yani
    beşiktaş'a gelmese de, roberto carlos abisini ziyaret için ülkemize teşrif ederse türkiye'nin en şen insanı olacağım kesindir, göremesemde;
    'allah'ım onunla aynı havayı soluyorum, istanbul'da şimdi benim gibi, aynı şehirdeyiz ...' vs.lerle teselli bulacağımdır.
  2. şampiyonlar ligi kupasını 19 yaşında kaldırarak bu kupayı kaldıran en genç kaleci ünvanını almış oyuncudur. petr cech ile aynı günde doğmuştur fakat cech'den 1 yıl önce doğmuştur. refleksleri, birebirleri ve alan kaplamasıyla dünya'nın en iyi kalecileri arasına girme potansiyeline sahiptir. real madrid'in sembollerinden olma yolunda ilerlemektedir.
  3. the times tarafından şu anda futbol oynayan dünyanın en iyi 50 futbolcusu arasında 20. sırada gösterilen, real madrid'de 2011 yılına kadar kalacak olan 'kaleci abidesi' şahsiyet.
    (seviyorum üleeeennn...!)
  4. mesleğinde yani kalecilikte başarılı birisi olarak yapılması gereken en akıllıca şeyi yapmış, ona başarıyı, parayı, şöhreti kazandıran ellerini yıllık 7.5 milyon avroya sigortalatmıştır. casillas'ın sadece ellerinin 7.5 milyon avro olduğunu düşününce, boydan boya kaç avro edeceğini düşünemiyorum bile.
    (bkz: http://www.ajansspor.com/...)
  5. heykeli dikilen adamdır. heykele bi bakalım;
    (bkz: http://www.elmundo.es/...)

niyet iyi ama uygulama hatalıdır, zira heykel iker casillas'a zerre benzememektedir, ama bu durum bu adamın ülkesinin en ünlü müzesine heykelinin dikilecek kadar değerli bir adam olduğu gerçeğini değiştirmemektedir.

edit: efenim heykel balmumundandır, balmumundan da olsa sureti müzede sergilenmektedir
  6. hiçbir zaman barcelonalı olmamış eleman, kendisi şöyle bir açıklamada bulunmuştu zira:
    '4 yaşında real madrid taraftarı, 8 yaşında futbolcusu oldum, hedefim, real madrid'in başkanı olmak'