merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

ifşa etmek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. her şeyi, bilinmemesi gereken şeyleri bile açık saçık ortaya dökme, açıklama durumu.
  2. insanın damarındaki kan gibi demek ki, durmuyor ya da durduramıyorlar.

magazin programlarındaki ablalara mikrofon doğrultulup ;

-sevgiliniz var mı? sorusuna
    +ay arkadaslar olursa ilk sizin haberiniz olacak, sözünü duymamın üstünden bissürü sene geçti.

ilk o zaman olayın saçmalığını farketmiştim. niye ilk biz biliyoduk ki? abi ilki geçtim, neden biz biliyoduk ki yani?
    bize ne ki demiyorum. bilgi verilirse insanlar izler, okur, duyar, eder.

ama neydik ki biz o kadının hayatında, neden biz biliyoduk ki.

şimdi bakıyorum insalara, ilişkilere, yaşam tarzlarına resmen ifşaat üstüne kurulu.
    kaç like' aldığıyla doğru orantılı yaşamlar, sevgiler.

eskiden yediğin içtiğin senin olsun, gezip gördüğünü anlat varken, artık gezip gördüğünü zaten facebooktan kare kare görüyorum. yediğinin içtiğinin faturasını da koy, utanma kıvamına geldi. zaten işin tuhaf tarafı da utanmıyolar ya la.

sevgi de çok ayağa düştü.x ile y sevgili oluyolar. misal sözlükten bulsunlar birbirlerini. ilk dakkadan nick altı yazılıyor. abi hakkatten bişey demiyorum ama en son bi nick altına denk geldim tövbe yarabbim dedim... yani tuna kiremitçi romanticboy92 diye nick alıp aramıza katılmış. bi kaç tane eli yüzü düzgün ve inanılmaz istisna örnekler dışında da geneli maalesef böyle;

hepsi az çok;

inanılmaz acılarım vardı.. ve o geldi.. ilk başlarda onun farklı olduğunu kavrayamadım.. (yazarın iç sesi: kesin editletecek kız burayı la, nasıl farkedemezsin diye) sonradan onun benim iyileştirici meleğim olduğunu gördüm..
    (iç ses tekrardan: bepanthen de baya iyi acılara esasında)
    şimdi onsuz geçen anların.. zamanların..yaşanmamış olduğunu gördüm.. onsuz daha önce nefes bile almamışım..
    (iç ses efendim bu durmuyo: dün ben de türk telekom arenayi görünce aynı hisleri yaşadım yeminle abi diye mesaj atsam, çok mu odunca olur la, yalnız benimkiler iki noktalı deil be abi de diye not düşerim. tek noktalı. net.)

bir takım bol iki noktalı nick altlarından sonra birbirini refere eden giriler de ekleniyo ifşaata.
    sınırı yok. bi sınırı olmalı diyosunuz ya hayır. sınırı yok.
    dün neredeydiler. bugün neredeler, kızın elbisesi ne renk, erkek hangi çiçeği aldı, yemekte ne yediler, kim kaç lira para ödedi, kim kime nasıl mesaj attı...

off abicim bi durun ya. insana biraz özel alan bırakın. size değil lan, bize bırakın, ben ne facebook ne sözlük ne de herhangi bir sosyal paylaşım sitesinde bu ve benzer şeyler görmek istemiyorum. bu kadarına da hakkım olduğunu düşünüyorum. bu kadarı lüks değil.