• görseller

  • ieee
 1. nası yazıldığını bilmeyen ancak sürekli birilerinden duyan bir arkadaşın bir sunumda aytirepoli diye telaffuz ederek bizi bizden aldığı organizasyon
 2. the ınstitute of electrical and electronics engineers (ıeee), elektrik, elektronik, bilgisayar, otomasyon, telekomünikasyon ve diğer bir çok alanda, mühendislik teori ve uygulamalarının gelişimi için çalışan, kar amacı olmayan, dünyanın önde gelen teknik organizasyonudur.

  1884 yılında alexander graham bell ve thomas edison gibi dönemin büyük bilim adamlarınca temelleri atılmıştır.

  150 ülkede 380.000'i aşkın üyesi ile ıeee,tüm dünyaya yayılmış 10 alt bölgesi, 300'den fazla yerel bölgesi ve 1000'den fazla öğrenci koluyla çalışmalarını sürdürmektedir. türkiye'nin de içinde bulunduğu 8. bölge'de (avrupa, ortadoğu ve afrika) 5000'i öğrenci üye olmak üzere 26.000 üyesi vardır.

  dünyada elektrik, elektronik mühendisliği, bilgisayar ve otomasyon teknolojilerindeki yayınların %30'unu yayınlar. bu alanlarda, 80'den fazla yayını olan 37 farklı teknik topluluk vardır ve 800'den fazla endüstri standardı geliştirilmiştir.

  daha ayrıntılı bilgi için:
  (bkz: http://www.ieee.org/...)
 3. dünyanın en büyük mühendislik organizasyonu olma gerçekliğini onyıllardır hiçbir gruba bırakmamıştır.

  dünya genelinde siyasileşmemiş ve bu kadar büyük olan tek mühendislik organizasyonudur.

  ilk senelerinde oturulup konuşulmuş ve siyasete kesinlikle izin verilmemesi kararı alınmıştır.

  ki şu anda hem iran'da vardır, hem çin'de vardır, merkez abd'dedir ve daha bir sürü ülke.

  ki zaten 16o'a yakın ülkede olmasından bellidir büyüklüğü ve kapsayıcılığı.

  ayrıca emo'nun türkiyede ieee'den daha organize olması en büyük arzumuzdur lakin onlar bizi itmekten başka birşey yapmamıştır bu güne kadar.
 4. muazzam bir makale arşivi vardır. google'da ne aratsanız bunlarda çıkar. ancak makaleleri görmek için üyelik ister. dahası, üyelik olmadın abstractını bile okutmaz.

  @€£#$£½££#€@#@$#