merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 4

ibrahima yattara

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. hüseyin avni aker satadında hakkında " ne alex ne anelka, nede üç kuruşluk para, saçı sarı teni kara, bu alemde teksin yattara " şeklinde ki tezahüratlara maruz kalan futbolcudur.
  2. katar kulübüne gidişinin ardından bir forum sitesinde hakkında''birisi bizim uşağa katarın şeriatla yönetildiğini söyleseydi gitmezdi bence .kendini çok kırbaçlattırır bu orda'' gibi gülümseten bir cümle kurulmuş olan futbolcu.seni özleyeceğiz yattara..
  3. yaklaşık 11 milyon euroya bonservis bedelinin alınacağı söyleniyor.böyle bir şey olursa dünyanın en büyük kazıklarından biri olur.çok fena.
    lan 20 milyona ronaldinho gidiyor bu dünyada.

he araplar robinhoya da ne kadar verdiler falan diyorsanız da haklısınız aslında.yağı bol bulunca misali.evet.sevdim sizi.
  4. 10 milyon 800 bin avro karşılığında katar takımına satılması kesinleşmiş yetenekli futbolcu.bu gece imzanın atılması bekleniyor.
  5. daha bugün yolda bisikletle giderken onu düşünüyordum (ulan bu arada bu futbol ne acayip şey ha, elin topçusunu durup dururken kafama takıyorum, ben anamı, babamı, yârimi bu kadar düşünmüyorum lan).
    uğur meleke kendisi için "gineli sanatçı" yorumunu yapmıştı.
    yaklaşık 15 yıldır delicesine futbolla ilgilenen, izleyen, oynayan, oynatan (ortasahanın dinamosu) biri olarak, yattara'yı izlemekten daha çok keyif aldığım 3 futbolcu oldu*** bu bile onun gitmesine ne kadar üzüldüğümü anlatmaya yeter sanırım.
    güle güle yumuşak bileklerine kurban olduğum.
  6. lig tv'ye verdiği röportaja göre trabzonspor yönetimi tarafından satılmak istenen ve satılan oyuncu. anlattığına göre kendisi gitmek istememiş, ancak başkan "9-10 milyon euro veren olursa satarız." demiş. ayıp etmiş. türkiye ligi'nin bana göre en kaliteli futbolcusu, gitmek istemediği halde bu şekilde gönderilmemeliydi. gittiği için çok üzgün olduğunu da söyledi. gün olur, "hocam ben aslantepe'de oynamak istiyorum, başkan beni al" derse, vallah ikiletmeyiz lafını, yanına 10 kişi koyar oynatırız. *
  7. lig tv röportajı eğer medya tarafından yazıldığı gibiyse çok ama çok efendi bir futbolcuymuş. bunca zaman futbolunun ne kadar kaliteli olduğunu görmüştüm ama kişiliğini bilmiyordum. çocukları için gitmiş, hak vermek lazım.
  8. düşünüyorum düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum bu adam ve gidişi sırasında yaşananlarla ilgili. yıllardır trabzonsporda olan bu adam takıma ne vermiştir. hangi döneminde istikrar sağlamıştır. hadi onu da geçtim bu adam değil miydi anorthosis famagusta maçında yaptığı saçma sapan hareketlerle trabzonsporu şampiyonlar liginden mahrum eden. gören de alex de souza istatistiğinde bir adamın para için satıldığını düşünecek. bir galatasaraylı olarak çok net söylüyorum ki bu haberler basının gazlarıdır. amaç da iyi giden takıma çomak sokmaktır. bu bizim basınımızda alışılmış bir durumdur. trabzon halkında ''başkan para için şampiyonluğu sattı'' düşüncesini yerleştirmek, güzel olan havayı da bozmaktır amaç. bozulsun ki şampiyonluk yarışında kopmalar olmasın tirajlar düşmesin.

benim bildiğim yattara'nın kulüpler anlaşmadan önce katar takımı ile anlaştığı bir nevi de trabzonspor'a baskı yaptığı yönündedir. eşini dövmesi, içip içip dağıtması haberleri defalarca çıkmış, istatistik ya da kupa vs anlamında trabzonspor'a katkısı olmamış bu adamın arkasından ağlamak, yönetimi suçlamak son derece aptalcadır.

kaldı ki aziz yıldırım'ın 10 milyon euro versinler alex'i satarım demecinin ardından(fb tv), yattara 10.8 milyon euroya satılıyorsa bu bir yönetim başarısıdır. iyi olmuştur. devre arasında eminim çok iyi adamlar alınacaktır o parayla.

bu adamın gidişi barış memiş'in de önünü açacaktır.

hadi bakalım.
  1. 4