1. (bkz: içki oyunları)

türkçemize “ben hiç” diye çevirebileceğim bu sözlü içki oyunu, aslında en çok tutulanıdır..genç ve birbirine yazan heyecanlı bir grubun oynayabileceği afrodizyak etkili bir oyundur..

teknik özellikler:
    oyuncu sayısı: 2 kişi de olur, 12 kişi de..
    oyun için hazırlık süresi: n/a
    oyun süresi: istenildiği kadar uzun tutulabilinir..
    zorluk derecesi: kolay
    gerekli şeyler: kesinlikle dürüstlük!

oynayış tarzı çok basittir..sırası gelen oyuncu ortaya bir laf atar ve söylediği şeyi yapan tüm oyuncular içkisinden bir yudum alır..örneğin;

“ ben hiç japon yemeği yemedim!”

ortamda japon yemeği yiyenler hiçbir laf etmeden içkisinden içerler..siz de anlarsınız haa, iyi, yemiş bu diye..ee, haliyle kurulabilecek cümleler insan hayal gücüyle sınırlı olacağından neler çıkar bu oyunda, ne geyikler yaşanır tahmin edebilirsiniz..

oyunun böyle büyük bir amacı da olmadığı için herkes sıkılana veya sarhoş olana kadar devam edebilir..
  2. lost dizisindeki sawyer ile kate`in oynaması sonucu duyulmuş/popülerliğini artırmış olan bir oyundur. bir örnek verilecek olursa

i never play i never.
    türkçe meal; ben hiç ben hiç oynamadım.

bu sırada benimle birlikte i never oynayan arkadaşlar eğer oynamışlarsa içkilerinden bir yudum alacaklardır. geri kalanlar boş boş bakacaklardır. `
  3. bu süper eğlenceli içki oyununda yaşanan belli klişeler vardır.

- içki seçiminde mıymıylık:

evet, oyun daha başlamadan içki seçiminde yan çizenler olacaktır. "ben vokta sevmem hiç.", "şarapla oynasak olmaz mı?", "bira içelim ucuza gelsin." vb. ancak bu oyunun özelliği shot ile oynanmasıdır. yani herkesin önündeki bardakta bulunan shot içkisini (votka olur, tekila olur) tek seferde içmesi gerekmektedir. kimse kimseyi kandırmasın arkadaşım.

- cinsiyet rolleri:

genellikle oyunun başlarında karşılaşılan klişelerdir. kızlar "ben hiç sünnet olmadım ki" şeklinde şımarık cümleler kurarken, erkeklerden de "ben hiç adet olmadım" dehasında cümleler gelir. zaman ilerledikçe muhabbetin nerelere gideceği ortamın geyik ve aynı zamanda zeka potansiyeli ile alakalıdır. çocukluğunda ablasının sütyenini takmış erkekler çıkabileceği gibi, "ama ben sevgilime prezervatif takmıştım o yüzden içtim" diyen hatunlar da olabilir.

- ortamdaki çiftler:

eğlenceli bir çiftse ortam epey şenlenir, eğlendikleri gibi eğlendiriler de ama birbirlerini ve insanı geren bir çift ise, zırt pırt birbirine laf sokup ya da tartışıp oyunun tadını kaçırabilirler. çift seçimine dikkat.

- danışıklı dövüş:

oyunun öncesinde de kararlaştırılabilir, oyun sırasında da. bir veya iki kurban seçilerek, onların üstüne oynanmaya başlanır, en kısa sürede en çok içkiyi içsinler diye. kurban(lar)ın hayatına dair her şey sıralanır tek tek. zavallı/lar içmek zorundadır da zaten. kısa sürede zom oldunacağından epey malzeme edinilir ileriki muhabbetlerde kullanılmak üzere.

- hile girişimi:

dürüstlük esas tabi de, karizma çizilmesin diye kendini ele vermemeye çalışanlar olacaktır. oyunun amacı beraber "içmek" olduğu için, kandaki alkol seviyesi yeterli miktara ulaşınca bülbül gibi öter zaten herkes. istisnalar olabileceğinden ötürü profesyonel yalancıları klasman dışı tuttum burda.

- kayıt sistemi:

işte en tehlikeli şeylerden birisi. görüntü kaydı yapan fotoğraf makinaları, ses kaydı yapan cep telefonları rezilliklere kanıt toplamak için yakınlarda bir yerlerde tutulur. farkettirilmediği sürece bir sorun yok. farkedilince de iyi kafaların yaratıcılığıyla sınırlarını yitirmiş küfürlerle karşılaşırsınız en fazla. ama herkes salak salak güldüğünden ve eş zamanlı konuştuğundan kayıtlardan daha sonra pek bir şey anlamayabilirsiniz. ya da şöyle diyelim, ortamda bulunanlar dışındakilere bir şey ifade etmeyecektir kayıtlar muhtemelen.

şimdi tekrar farkettim de kesinlikle en eğlenceli içki oyunu bu. keşke herkes oynasa.
  4. sert bir içkiyle oynanan tamamen dürüstlük oyunu.en yakın arkadaşınızla oynadığınız zaman bütün iğrençlikleriniz ve sırlarınız ortaya dökülür.ama herşey dökülmesine rağmen zevklidir,sarhoş olunur ve eylenilir.