1. şurası kesin ki, bu dizi efsaneler arasındaki haklı yerini almıştır nokta net. burada youtube'çular gibi komiklikleri anlatıp laf kalabalığı yapmayacağım ama şu sitemimi de belirtmek isterim ki, yazın göbeğinde dert sahibi oldum: melek mi, feride mi? sıcaklardan değil kararsızlığın ızdırabı içinde kavruluyorum a dostlar...
 2. 6. bölüm gökhan semiz anısına olmuş adeta.


  zaten murat cemcir'de twitter'da böyle bir twit attı. ki, ahmet şarkısı da zaten bunun belirtisiydi. yine efsaneydi, yine eğlendirdi.

  yalnız sessiz ettikleri küfürler cuk oturuyor lan. ahaha bildiğin amına koyim yapıyor herif ağzı okunuyor falan.

  bir de sadi, harbiden shaggy'e benziyor.
 3. bi' dizide en çok aradığım şey iyi kurgulanmış orijinal karakterlerdir ve bu dizi bu istediğimi bana fazlasıyla veriyor. 2 gece önce başladım izlemeye, tüm bölümlerini bi' hatmedip hakkında bi' iki kelam ederim. ama şimdi izlemeye devam.

  özet: şu an için süper bi' dizi.
 4. ---- spoiler ----
  hacı abi öyle kolay değil işte ya. ben bu hayatta çok çelme yedim ahmet. hem de en sevdiklerimden lan. sıradan insanlar değil yani.

  hani dönüp de böyle "napıyosun lan sen, napıyosun lan sen?" diyemeyeceğim, kıyamayacağım insanlar kardeşim! ben bazen işte böyle kör olucak kadar çok seviyorum, napayım. göremiyorum ki hiçbir şey. karşımdaki canavarlar gözüme o kadar sevimli gözüküyolar ki kardeşim. sen onlara bi de benim gözümden baksan...

  oğlum ben geçen seneye kadar dünyada gerçekten kötü bi insan olabileceğine inanmazdım lan, yemin ediyorum bak. ama işte gözümle gördüm. ikna oldum. sen şahitsin.

  insan işte gerçekten kötü olabiliyormuş kardeşim. sebep-sonuç ilişkisi aramana gerek yok ahmet. olabiliyormuş.
  aga, canımızı yakarlar kardeşim, kendine dikkat et bak. bunu yaparken de o kadar büyük zevk alırlar ki var ya, sen ben dönüp orta hakeme bakmayız bile. niye biliyor musun? çünkü bizim için o apaçık penaltıdır. ama onlar oynamaya devam ederler işte.
  sen tevazu yaparsın, onlar gerçek zannederler.
  sen "aman efendiliğimi bozmayayım, onca yaşanmışlık var." dersin, onlar pısıyosun zannederler.
  dedim ya işte kardeşim onlar için bu sadece oyun ya. ama senin benim için öyle değil ki olum ya, bu bizim hayatımız, bu bizim gerçeğimiz ya. haliyle işte ben de herkese karşı önyargılıyım kardeşim.

  gitti bitti işte oğlum. etrafımda üç beş tane adam kaldınız lan, ben de o yüzden size sıkı sıkıya sarılıyorum işte.
  kardeşim gözünü seveyim bak kendine dikkat et ahmet, sen benim için çok değerlisin ya yemin ediyorum bak. "kardeşim" diyorum oğlum, daha ne diyeyim a.. koyayım ya!

  ---- spoiler ----
 5. dizide anlatılan hikayelerin tamamına yakını, gerçek hayatta elemanların başına gelmiş şeylerin hafif makyajlanmasından ibaret çoğu zaman. velev ki, selçuk aydemir muazzam aktarıyor bunu ekrana.