merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

içimizdeki rabiacılar

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. el kaide destekçisi ve birtakım "allah u ekber" diyerek kafa kesen islamcı terör örgütü sempatizanlarıdır. ülkedeki dini yozlaşmanın nedenidirler. muhtemeldir ki bundan bir 5-10 sene sonra ülkemizde allah-u ekber diyerek laik kimselerin başını keseceklerdir.
  2. el kaide ile ihvan'ı karıştıran zeka ürünü arkadaşlarca terör sempatizanı olarak algılanmış kişiler.

mısır'da yüzlerce hatta binlerce insanı öldürdüler darbeciler, adamlar hala silaha sarılmadı. senin teröristten anladığını merak ettim ben, melek falan mı?

not: ne ihvan'ı destekliyorum ne de akp hükümetini. ikisi de yanlış yoldalar bence. ama eleştirinin de bi ayarı, bi haysiyeti, namusu olur.

edit: valla ne yalan söyliyim biraz sert mi yazdım diye tereddüt etmiştim ama hatada ısrarı görünce.. cehaletin ancak tahsille ele geçecek bir şey olduğuna bir kere daha ikna oldum.

edit2:abooov o notlar ne lan? çırpındıkça batmalar falan. korkunç. ayaklanma, devrim, darbe gibi en basit kavramlara vukufiyet kazanalım derim. benden bu kadar. öptüm, kib.
  3. bana bir tane rabiacı gösterin ki "el kaide"destekçisi ve "emperyalizmin besleme terör örgütleri" sevdalısı olmasın.

çok tehlikeli kimselerdir.

not: sevdalısı oldukları bir de el nusra var onu unuttuk.

not2: hem bu müslüman kardeşler eskinin terör örgütü değil midir?

not3: sevdalımız mursi de zaten bir başka darbenin sonucunda iktidara gelmemiş midir?