1. fehhullah gülen hocaefendi hazretlerinin ortaya koyduğudur.
    hocaefendi hazretlerinin ilminin akıldan bağımsızlığı gözümü açtı.
    resmen aydınlandım.

şimdi merak ettiğim ise bu durumda hazreti muhammed efendimizin babası kim?

http://tr.fgulen.com/...
  2. saçmalamakta çığır açmak bu olsa gerek. eğer ki öyle bir şey varsa bütün dinler kökünden değişir. hristiyanlar müslüman, müslümanlar yahudi, yahudiler ateist olur. bi insanın kendinden 600 sene önce doğan birisinin babası olması ihtimali varsa hiç vakit kaybetmeden allah' a secde etmeye başlamak lazım.
  3. "hz. meryem çok afife ve nezihe bir kadındı. bu itibarla da gözlerinin içine başka hayal girmemişti ve girmemeliydi de. ona sadece kendisine helâl olan biri bakmalıydı. o da olsa olsa efendimiz olabilirdi"
  4. herhalde bu da fethullah gülen in dinlerarası diyalog yolundaki adımlardan biri, allahım sen bizi şeytanlaşmış insanların şerrinden koru.
  5. tam da bu bakınızı vermenin yeri, hatta bu tepki bence bu iddaa için ruhumuza üflendi..

(bkz: ateistler hadi bunu da açıklayın)

yazıyı dikkatlice okudum, bitirince baştan bir daha okudum. eğer din , bir insanı bu noktaya kadar getirebiliyorsa, ben yokum arkadaş. yokum diyorum.
  6. doğrudur. meryem'in ruhunu temizleyen ekipteki başpaspascı, büyük dedelerimden en ruhani olanıymış.

sağolsun, geçen sene ruhunu çağırdığımızda, aynı olayı ayrıntılarıyla anlatmıştı.
  7. o değil de müslümanların bu olasılığa tepki göstermesini anlayamadım.
    alemler peygamberiniz sayın muhammed mustafa beyfendi için yaratılmamış mıydı.
    ilim sahibi olmayı karda laylon poşetle kaymak sanıyonuz herhal.
    fethullah gülen hocaefendi büyüklüğünü bir kez daha gösterip kimsenin akledemediğini akletmiş.
    salavat getirdim, o derece.