• videolar

  • görseller

    • hukuk fakültesi
    • hukuk fakültesi
  1. girişin çok zor olmadığı ama çıkışın da pek mümkün olmadığı,dönemde 13 ders almamı sağlayan bölümdür.çoğu okulda bu fakülte için devam zorunluluğu yoktur,ama rahat alışmamak gerekir,zira sınavlarıyla insanı hayattan bezdirir.
  2. 4 yıllık bir fakülte olmasının yalan olması gibi mezun olmak için çalışmanın da kesinlikle yeterli olmadığı bir bölümdür.öğrenilecek,araştırılacak şey bir türlü bitmez.istisanalar kurallardan daha fazladır.çalışırsın,didinirsin.başka bir bölümde bu kadar çalışman karşısında derece yapmaman imkansızken hukuk fakültesinde onca şeye rağmen sıradan bir öğrenci olarak kalırsın.
  3. adı çıkmış iki temel bölümden biri. diğeri ise tıp fakültesi. ailede tıp okumuş olanların bulunması sebebiyle o bölüm hakkında da az buçuk yorum yapabilirim ama asıl ahkamı hukuk fakültesi okumak konsunda keserim. mühendislik, öğretmenlik, konservatuar falan okumadım, onları bilemeyeceğim ama hukuk için rahatça söyleyebilirim ki, okumak her baba yiğidin harcı değil, en büyük yaveriniz sabrınız olacak en başta. uykusuz gecelere, ta 2.sınıfta başlayan eş-dost problem danışma telefonlarına, beyazlayan saçlara, sınav dönemleri görülen halüsinasyonlara hazırlıklı olacaksınız. yoksa bu iş, daha 1.sınıfta tıkanır kalır.