1. bankaya birbirinin hemen hemen aynısı olan tek bir talimatta gönderebilecekleri 15 talimatı ayrı ayrı sayfalarda yollayarak birkaç öğleden sonramı felç etmiş olan çin telekominikasyon firması. ayrıca çok sempatik çinliler çalışırlar burada nezaman gelseler bana bakıp gülerler.
  2. 3g sürecine damgasını vurmuş telekomunikasyon devi.türkiye ve daha önemlisi avrupa pazarında da ciddi paya sahip olacaklar.önce taklitle başladılar sonra geliştirdiler.eeee! arkasında koskoca çin hükümeti var*
  3. vodafone için 3g özelllikli stick'ler de üretiyorlar. beyaz renkli bu aleti insanın taktıkça takası geliyor, türkiye'ye de yakında gelir.
  4. vodafone ve turkcell için 3g modemler üreten firma.ayrıca önümüzdeki günlerde türkiye'de bir arge birimi açacak, burada 150 türk mühendis istihdam edecektir.
  5. türkiye'de dslam ürünlerini neredeyse tekeline almış olan alcatel lucent'e karşı rakip olmuş ve yenilenen her santralde alcatel'in yerini alan firma. daha az sorunlu ve daha ileri teknoloji sistemleriyle telekominikasyon pazarını ele geçirmeye başlamıştır.
  6. bugün ulaştırma bakanı binali yıldırım'ın katılımıyla dünyadaki ikinci büyük ar-ge merkezini (çin'deki hariç) ümraniye'de resmen açmış olan çin merkezli teknoloji şirketi.

    mobil pazarda ericsson ve nokia-siemens ile rekabet halindeyken; ip bazlı teknolojilerde cisco ile, fiziksel iletişim altyapısı alanında da alcatel-lucent ile rekabet eder. en büyük rakibi olarak yine çin merkezli zte firmasını görür.