• videolar

 1. homofobik, kendi cinsiyetinden olan eşcinsellere ve eşcinsel çağrışımlı her şeye sinir olan insan tipidir. yani erkek bir homofobik gaylerden, biseksüellerden; kadın bi homofobik ise lezbiyenlerden tiksinti duyar.
 2. homofobi eşcinsel insanlar ile aynı ortamda bulunmaktan rahatsız olma durumudur. insan hem homofobik olup hemde eşcinsel haklarını savunabilir. eşcinsellerin toplumsal haklarından mahrum bırakılmaması gerektiğine inanmak, eşcinsellerle aynı ortamda takılmaktan rahatsız olmakla beraber yürüyebilir.
 3. varsayım 1: homofobik = faşist
  varsayım 2: faşist x sosyalist (zıttı anlamında)

  ise,

  çıkarım: içler dışlar çarpımı(?)yla (aslında sadece basit bir yerine koyma yapıyorum ama bilimsel görünsün, kim anlayacak) bulunacak olan şudur:

  homofobik x sosyalist(zıttı anlamında)

  matematik oyunlarını seven cin fikirli bir insana yakışmayacak bir aristoculuk örneği gösterip "homofobik olmayan homoseksüeldir arkadaş" diyerek,

  homoseksüel = sosyalist şeklinde nurtopu gibi bir eşitlik de doğurabilirsiniz tabii ama,

  (bkz: yersen)

  oldu güzelim.
 4. başka bir erkekle yapılan en ufak bir temasta irkilen erkektir.
  cinselliğin dışında bir sendromu vardır. tiksindiği karşı cins değil kendi etidir.
  çoğunluğu, kendiyle barışık olmayan insanlardır.

  (bkz: homofobik gay)
 5. eşcinselliği sadece cinsel anlamda düşünen sığ zihniyettir.bu sığ zihniyet gayet de oturup lezbiyen pornosu izleyip zevk alırlar fakat eşcinselliği yine de sapkınlık olarak nitelendirirler.çünkü arada sevginin olabileceği ihtimalini düşünmezler.her şeye seksüel anlamda bakar bu tür insanlar !
 6. bu da bir fobidir. öyle sığlık mığlık değildir. kim benim fobim var diye beni aşağılayabilir?

  bir kadının , -hemcinsim diye örneğim kadın oluyor, tabi ki anladın onu sen- bana ilgiyle baktığını ne bileyim aklından neler geçirdiğini düşününce kesinlikle homofobi burada devreye giriyor. bir kadın asıldı, ordan biliyorum. rüyasında görmüş! bu ne ya..dizlerim titrer, içim kalkar..off! kesinlikle hobofobiğim. yani erkek olsa bu kadar fena hissetmem hatta "vay be ne etkildim!" der iyi bile hissedebilirim için için gülerim.
  asla empati yapamadığım bu hanımlara karşı büyük gıcığım var, nedenim de işte bu kadar basit.
 7. eşicinsellik, insanları devletin kullanabileceği üretken-nesne olma halinden farklı bir tanımlamaya sokar. üretim yalnızca fabrikalarda, atölyelerde devam etmez, edemez. yurttaşların yatakları da aslında , devlet için, üretimin en önemli olduğu belki de önem sırasında ilk basamakta yer alan bölgedir, kamusal alandır. kapitalizm ve militarizm her seferinde ve her yerde-yatakta, fabrikada, televizyonun karşısında, sokakta- üretken-nesne olmayı kabul eden ve bunu bauman'un söylemiyle yurttaş olma etiğiyle perçinlemiş yurttaşlara ihtiyaç duyar. homofobi, eşcinsellik bu döngüyü kırdığından, bir korku türü olarak üretilir ve sunulur. homofobinin sistem için önemini "kadınlar doğrumayı reddettiğinde militarizm* biter" sözü belki de özetler niteliktetir.