merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 3

hocaya 1 saniye içinde geri vurabilme hakkı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. orjinali için (bkz: 3 saniye kuralı). refleksif bir harekettir. kişi kendisine verilen tepkinin aynısını omurilik vasıtasıyla istemsiz olarak karşısındakine uygulayabilir. bu sebeple benzer tepkilerin fizyolojik açıklaması bulunduğundan ötürü legaldir. hocanın vurup da açtırdığı güllerin yanını öğrenci öğretmenin suratında dikenlerle bezeyebilir.
    (bkz: vurun kahpeye)
  2. "level 42 tarih hocası" ve "level 17 liseli bıçkın genç" arasında ki mücadelede bıçkın gencin frp fedarasyonuna yaptığı itiraz neticesinde kazandığı haktır..bir nevi counter-attack tır..
  3. gençlere farklı ortamlarda inanılmaz hikayeler sıkma olanağı veren durumdur.

+şimdi bakın kızlar,bigün hoca bana vurmaya kalktı,ben de tabi o saniye yi kaçırırmıyım,bi çakmışım,ön sırada ki (tabi ben arkadayım,haylaz çocuk benim.) arkadaşlar zor yakaladı.
    -yaaa (chorus)
    +dabe (!)
  4. lise hayatları boyunca bu şarkıyı söyleyenler askerde de, kısa dönem er olurlarsa, "biz askeri mahkemede subay sayılıyoz olm" kayığına binerler genellikle. bu kez de başta gelen fantezileri astsubay dövmektir tahmin edileceği gibi.
  5. hocanın, bir saniye içinde geri vuran çocuğa bir saniye içinde geri vurabilme hakkı da olmalı buna göre. çocuk da ardından üçüncü saniye içinde ikinci tokadını patlatabilmeli. bu böyle sürdüğünde adına kavga diyoruz zaten. demek ki neymiş; hocayla öğrenci kavga ettiğinde devlet karışmazmış. qed.
  6. böyle bir hak olamaz. olursa, açılım ister, olayın da boku çıkar. kulak çeken hocanın; erkekse, 1 saniye içinde taşaklarını sıkarak istiklal marşı söyletmek, kadınsa saçını çekmek isteyen çıkar. cetvelle vuran hocaya, <1 saniye içinde dönüp sırayı vurmak mübah olsun> diyen çıkar: sıra dayağının manası değişir. öte yandan, öğretmen çıkar; <ödevimi evde unuttum> diyen öğrenciye, 1 saniye içinde <sikiyim senin gibi öğrenciyi, yalancı it> deme hakkı ister... bu uygulamaların hayata geçirilmesi ile, her an, her şeyin değişebileceği, kontrolün pamuk ipliğine bağlı olduğu, stresli bir yaşam gelir okullara. aslında, böyle düşününce, çok da fark olmaz; demek ki, olabilir bu hak.
  1. 3