1. hoşlandığı erkeğin kendisini fark edene* kadar peşini bırakmayacak olan kızdır. sayıları oldukça fazladır aslında; fakat yırtınıp, böyle bir tür de var demeye gerek duymazlar.
  2. aşkta gururun işe yaramayacağını anlayan kızdır. gururla karışısındakinin sevgisini kazanamayacağını anlamıştır. bir nevi iyi de yapıyordur. ne de olsa erkek bir gün ona öyle bir alışır ki, o kız amacına ulaşır ve çocuğun vazgeçilmezler listesinde üst sıralara sağlamca yerleşir.
  3. genellikle peşinde koştuğu adamın buna değmediğini anlamaz. boşuna vakit ve çaba harcadığını sonradan fark eder.
  4. normalin dışında bir aksiyondur fakat gerçekten seviyordur eğer böyle bir kız arkadaşı olan varsa ahtapot misali 8 kolla sarılmalıdır.
  5. dış etkenleri umursamayan kızdır.birinin bir şekilde sevgsini göstermesi gerekir. illa erkekler kızların peşinden koşacak diye bir kural yoktur. bir kızın hoşlandığı erkeğin peşinden koşması ucuzluk değil istediğini elde etmedir, seviyorsa da yapar. ama değer ama değmez bunun kararı koşan kişiye bağlıdır.unutulmamalıdır ki hayatta herkes bir şeylerin peşinden koşar.
  6. severim bu tip hatunları. kompleks yapmazlar, gururun herzaman sökmediğinin bilincindedir, istediğini alabilmek için çaba sarfeder ve büyük olasılıkla da hedefe ulaşır. bize de alkışlamak düşer.