• videolar

• görseller

• hoşlanılan kıza açılamamak
  1. gereksiz bir endişenin sebep olduğu durumdur. hele ki açılamayan kişi her gün yeni birinden hoşlanan, şıpsevdi bir kişi değilse gerçekten yazıktır. öyle ya birinden hoşlanabilmek bile zordur günümüzde. yanıt olumsuz olacaksa bile denemeye değmez mi?
  2. kaybetmekten korkmaktır. açılırsam ve olmazsa, bu duygumu ve hayallerimi kaybedersem diye düşünmekten ileri gelir. tabi burada kaybetmeyi iyi tanımlayıp, kaybedecek birşey olmadığını ufak da olsa bir kazanç sağlanabileceği bilmek gerek. sen açılmazsan, başkası açılacaktır ve kaybedilecektir. hangi korkak zafer kazanmış ki zaten...
  3. iki türlü gerçekleşebilir...

cafe ortamında kalabalık bir grup içinde sizden hoşlanmakta olan kızla birliktesinizdir. ne mutlu sizedir. bakışlarınızı kontrol edemez, ses tonunuzu ayarlayamazsınız. bunun sebebi, sizden hoşlanan kıza bir nebzede olsa şans veriyor olmanızdır. misal: '' yaa işte can bu şekilde oldu.. '' cümlesi aslında cevap kabul eden ya da cevap rica eden bir cümle değildir. eğer böyle bir cümleye şu şekilde karşılık vermekten kendinizi alamıyorsanız: '' hadi yaa.. salla kızım eh ehe.. '' ciddi anlamda kasılıyorsunuz demektir. ikinci bir seçenek şudur. kız çirkindir. gudubettir. tırttır. gözlerinizin içine baka baka '' yaa işte can bu şekilde oldu.. '' demektedir. size bişey anlatmaktadır. sizde hemen hoop dudağınızı ağzınızın içine artist bir şekilde kıvırıp '' hmm hmm.. '' diye onaylarsınız. halbuki cegaver adamlar.. bu ikincisini güzel olupta sizden hoşlanan kıza yapsanıza? yapamiyosunuz değil mi?.. yapamazsınız tabi. neden? yapsak ya lan harbi? yoo..yapılmıyor bu.
  4. bir türlü cesaretini toplayamazsın. eve gidince " mutlaka yarın söyleyeceğim" der , cesaret toplarsın. ama ertesi gün gelir ve onun yanında iken kriptonit görmüş süperman'a dönersin.
    ha şimdi ha yarın, kesin yarın söyleyeceğim. dolarsın patlamaya hazır bir volkan gibi. için içini yer, üzerinde büyük bir yük içinde açılamamktan doğan bir huzursuzluk doğar.
    en sonunda " yeter artık, ne olursa olsun " der ve büyük bir kararlılık içine girersin. bu sefer gerçekten anlarsın ki yanına gidince cesaretin kırılmayacak.
    gün olur sabah gelir, gidersin arkadaşlarınla takıldığınız kafeye.
    -oğlum, kim bu selin'in yanındaki herif.
    -bilmiyor musun? geçen gün çıkmaya başladılar. erkek arkadaşı.

geç gelen cesaret, hayalkırıklığı, iç burkulması, moral sıfırlanması...
    kısaca baştan aşağı bir kazan kaynar suyun dökülmesi.

kısaca; ey çekingenler! her an bir yerlerde birileri sizin hayallerinizi yıkacak eylemler içinde olabilir. en kötü ihtimalle olumsuz da olsa bir cevap alırsınız, açılamayıp da içinize oturmasından çok daha iyidir. tecrübeyle sabittir.
  5. kişinin açımayla açılmama arasında gidip gelmesi durumudur.o esnada kızdan beklenmeyen bi tavır gelirse, kıvırılır:

-aysel, şey..ben..ıı..
    +söylesene suat..
    -aysel ben seviyorum..
    +aaaaa fuat..kimi söylesene..gamze yi mi yoksa..seni seni..
    -??!! (genç dumur olmuştur)
    +e hadi söylesene..
    -fuat değil aysel, suat..
    +ayy pardon ya..neyse hadi söyle..iyi kızdır gamze..
    -ne gamzesi aysel..o değil..
    +yapma suat, görmedim mi bakışlarını ona..hadi amaa..
    -aysel kalkalım mı..
    +ama kimi sevdiğini söylemedin??
    -çiçeği böceği aysel..ineği, eşeği..
    +ne?!!
    -ee öyle..napayım aysel seviyorum doğayı..
    +??!!
    -hadi kalk hadi..daha pes atcaz arkadaşlarla..

(bkz: pes atmak)