1. pek istenmeyen bir durumdur
  insan düşünür düşünür ama hiç birşey onun için çekici değildir o anda
  eskiden yapmayı sevdiği şeyleri yapmayı dener , yine olmaz, üstüne onlardan da soğuma ihtimali vardır.
  birileriyle konuşmak ister, ama aynı zamanda hiç bişey söylemeden anlaşılmak ister ki kendi kendini bile anlayamamaktadır. vücudunda bi ağırlık, uyuşukluk hakimdir. hayattan bezmiş gibidir ama aslında öyle de değildir. garip mi garip bi durumdur . sormak lazım ünlü bilim adamlarımısa, yok mu bunun bi çaresi, bulammadın mı bişi gauss baba, newton amca, koskocaa da vinci senin de mi yok bi cevabın şeklinde olur olmas kişilere laf da atılabilir , ama bundan da hiç bi zev alamaz
 2. aşırılıkları yaşamış insan modelinin sahip olduğu psikolojidir. ya bahtsız bedevi olarak ya da bir eli yağda bir eli balda her şeye sahip,her istediği elinin altında uzun bi süre yaşamış olan insanın bir müddet sonra sahip olacağı ruh halidir. isveç gibi aşmış ülkelerdeki intiharların ve türkiye gibi allah'a emanet yaşanan ülkerdeki cinnetlerin sebebi olan psikolojidir ayrıyetten. düşman başına bir durum.
 3. genelde sınavlarınıza bir hafta kala başlar bu durum. ders çalışmak gerekir fakat siz çalışmıyosunuzdur. bu noktadan sonra ne yapsanız zevk alamazsınız, sürekli bi huzursuzluk hakimdir. sonra sınava girer, kalırsınız, rahatlarsınız. sonra;
  (bkz: yaz okulu)
 4. iğrenç bir durumdur. sürekli bir huzursuzluk hali. yapılacak çeviriler, okunacak kitaplar, geçirilecek notlar, gidilecek gelinecek yerler o kadar çoktur ki hiçbirine doğru düzgün vakit ayıramazsınız. hayatınız koşuşturma içinde geçmektedir; artık her şeyden bunalır hale gelirsiniz. bu durum simultane çeviri yaparken, kabindeki koltukta dönmeye kadar varabilir. hoca "kabin adabı" dedikçe, siz zırvalarsınız falan. saçma bir durumdur.
 5. kötü bir durumdur, hatta iğrençtir. o anda nefret edersin hayattan aklına bütün delilikler gelir. bütün saçma sapan fikirler beynini tırmalar. yada benim öyle oluyo en azından. hiçbişeyden zevk alamama halidir. canın sürekli bişey yapmak ister ama yapamazsın.yapsanda zevk almazsın. bide o vakit senin üstüne üsüne gelen olursa bi patlarsın. o an hem kendini hem kaşındakini kırarsın. sonra bide onu üzdüğünün endişesi içini kemirir. oh ne ala memleket çek artık bütün yükü. aman bee. offff..
 6. intihara davetiye çıkaran, hayattan bezme, kendini küçücük bir nokta gibi hissetme durumu.

  hayata koyulan son nokta gibi..