1. insanlığı kurtaracak yegane formüldür.yıllardır süregelen birçok kırgınlık, küskünlüklerin sona ermesi demektir.daha önce her "öteki" bir diğerine türlü ali cengiz oyunları yaptı belki ve bunlar hiç unutulmadı, balık hafızamız sadece kardeş duygularımızı unutturdu.gündelik yaşamda da böyle bu dün yolumuza çıkan ufak bi pürüzü bugün unutamıyoruz tamam dünyayı kurtaramıyoruz belki şu durumda en azından hayatınızdan gereksiz çocuklukların kırgınlıkların hiçbirşey olmamış gibi davranarak üstünü çizip yeni sayfalar açma imkanınız var, hemen şimdi.ailenizse aileniz, sevgilinizse sevgiliniz, dostunuzsa dostunuz...onlar bekler...ama siz beklemeyin hemen şimdi...
  2. ağlıyorum, elimde sigaram burnumu çekmekten sigaramı çekmeye nefes kalmıyor ama hala ağlıyorum. biri beni durdurmalı ve kapı çalıyor... hemen siliyorum elimi yüzümü en sevimli halimle açıyorum kapıyı en yakın arkadaşım

-neden geç açtın kapıyı
    -hım odadaydım ya
    -iyi nbr
    -iyi iyi sen nasılsın
    -iyi bende...

yarım saat sonra

-bilmiyorum bu iş ne olacak
    -zor anlıyorum seni,bende de aynı sorun biliyorsun
    -biliyorum ya napcaz biz

45 dakika sonra

-aslında kendimi peki iyi hissetmiyorum günlerdir
    -hele ben hele ben

1 saat sonra

-ağlama ya nolur üzme beni
    -asıl sen ağlama versene şurdan bi bardak su

basit bir ağlama krizi büyütmemek lazım...

hiçbir şey olmamış gibi davranma durumu karşındaki kişiye bağlıdır çoğunlukla.iyi bir dostunuz varsa genelde böyle sonuçlanır. ama karşınızda durumunuzu anlamaması gereken biri varsa çok pis acı cekiliyor onu söyleyeyim. bizzat yaşamak tecrübe etmek anestezisiz ameliyat gibi oluyor dostum çok zor çok...
  3. çok güzel yaptığım eylem.

biriyle küsüm diyelim tak birden çıkıyorum ortaya böyle sanki hiç küsmemişim, nedensiz muhabbeti kesmemişim gibi kaldığım yerden devam ediyorum. ha tersi de oluyor. soğuyorum mesela ya da eskisi gibi sevmiyorum birini de bahane arıyorum muhabbeti kesmeye ama bulamıyorum, işte o anlarda da bir şey yokmuş her şey yolundaymış gibi davranıyorum.

söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil durumu vardır bu şekilde davranmakta.

edit: imla