• videolar

1. (ingilizce) genel olarak kabul görmüş fikirlere karşı çıkan kişi, kafir.
  2. 94 yılında piyasaya sürülmüş fantastikliği ile insanın rüyalarına giren ürkünçlüğü ile psikolojisini bozan oyun. gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri hatta. hileli bile denense bitirmek her yiğidin harcı değildir.
  3. ing. gevur (tam anlamıyla)

bu ada sahip şahane bir fps vardı vakti zamanında..fantastik ortaçağda haçlı ordusundan fırlamış bir şövalyeydik..yamulmuyorsam oyunun çizimleri, oyun yüklenirken arkaplanda beliriyordu..ve yine bu sahnede upuzun bastard sword'una yaslanmış bir paladin gözüküyordu..etkileyici idi..oyuna başlarkenki karakterimiz de bu idi..evet, oyun hakkında eskilerin bahsettikleri doğrudur, kasvetli ve karanlık bir hava hakim idi, teması ile korkutuyordu..çocukluk yıllarımızdaki psikolojimizin kaldıramayacağı türden denebilir..ama şu an oyun elime geçse eminim ki windows xp sorun yaratır ve oyunu açmaz..o kadar da eski idi..güzeldi..
  4. 86 yılında kurulmuş amerikalı power thrash grubu.

breaking point diye bir albümleri var o kadar.sonra yalan olmuşlar.
  5. zamanının ötesinde zor bir oyundu. hele ki çocuk yaşta oynamam oyunun ürkünçlüğünü olağandan fazla hissetmeme neden olmuştur. intro müziği bile tırstırırdı beni.
  6. ismi zikrediliğinde, gözünüzde ürkütücü fısıltıların yankılandığı dar koridorları getiren dos oyunu. bölüm bitirdiğinizde kroki ile birlikte gelen müzik hala kulağımda. dırıdırııınnn dırıdırıııınnnnnn. ellerim ayaklarım titrerdi ama kalkamazdım oyunun başından.

heretic 2 de güzeldir. oyunu bitirmiş ama kurtulamamışlar kervanına katılmıştım. şifreli de olsa tekrar tekrar oynardım. suckitdownall tüm silah şifreleriydi yanılmıyorsam.