1. liselilerin yazdığı şiirlerde bu edebi akıma rastlamak kolaydır. şair kişisi her kelimenin sonuna 3 nokta koyarak o kelimeye dünyalarca anlam yükler yaşadığı kücücük fırtanalı dünyasından
  2. (yasal uyarı: aşağıdaki yazı yılmaz erdoğan'ın şiir okuyorkenki ses tonu ve vurguları düşünülerek okunmalıdır)

aslında türkçe'de iki nokta diye bir noktalama işareti olmadığı halde bazılarımız bu işareti pek sever kullanmayı.. ve hep devrik cümle sonlarına atarlar üç noktayı... ama bu noktalama işaretleri eksik cümlelerin sonuna konulmalı... daima... zira her cümle sonuna konunca... *birden hızlan* bir iç burkulması oluyor okurken, bir hüzün ifadesi beliriyor yazıda... *yavaşla* velhasıl... *iç çek* noktayı kullanalım tamamladığımız cümle sonlarında... devrik *durakla* bile olsa...
  3. geçen oturduk arkadaşlarla küçücük fırtınalı dünyalarımızda.. dedik bazılarıyız biz devrildik cümlelerimizde.. iki nokta koyduk.. zaten büyük tespit insanları şimdi iki noktalarımıza da laf edecekler dedik..biraz ağladık..eksikliğimizi bütün yanlarıyla tam olmaya çalışanlar nereden anlayacaklardı ki.. ya da boşluğa bakıp gülümsememizi.. onlar için layla da içilen rakı da..ya da peçetelere aşk şirleri düzülen tahta masa da içilen rakı da..sonuçta rakıydı ve her iki tarafta rakı içenlerdendi..ve sınıflandırılmaları gerekirdi..
  4. el alışkanlığı, sırf el alışkanlığı
    tek nokta koyunca sanki karşı taraf alınacak gibi hissediyorum:
    - naber abi (tenezzül bile etmemiş soru işareti için)
    + iyiyim.
    bu mudur, noktayı koydum olayı bitirdim gibi.

hem kıyamıyorum diğer kelimelere, arkasından ağlıyor gibi. her kelimeye bir noktalama işareti verilsin istiyorum olmuyor.
    3 nokta koyuyorum duygu seli diyorlar, hayır zaten duyguluyum. koskoca çekostavakyalılaştırmadıklarımızdan tek başınayken mısınız'ın sonunda koskoca bir soru işareti. çekostavakya orada olmasa sen bir hiçsin koca bir hiç.

zaten elin ayarı kaçıyor beş nokta oluyor, satırlar doluyor.

en iyisi cümle sonuna sallama noktalar atmak, wordpad'e shuffle özelliği gelsin mesela, her cümleden sonra kafasına göre üçer beşer noktalama işaretleri atasın, arada köşeli parantez, normal parantez içine ünlem, iki nokta yapsın.

kırmayalım.. değil mi.. birbirimizi, üç beş karakter fazla bassam.. klavye mi eskir.. azizim...