1. insanın elinde olmadan yaptığı, kurtulmanın zor olduğu rahatsız durum. kendini sürekli huzursuz hissetme ve ağlamaya eğilim gibi yan etkilere sahiptir.
  2. genelde çok küçük çocukların ya da fazlasıyla rüküş insanların gerçekleştirdiği eylemdir.hoş bir görüntü oluşturmaz ellerine geçen bütün tokaları filan kafaya takmak.gerek yoktur.sadelik daha güzeldir.hatta kafaya hiç bir şey takmamak en güzelidir.
  3. delirtir, ama elinde değildir. kafana takmamaya çalışırsın, başka şeylerle oylanıp uzaklaşmaya çalışırsın ama unutmaya çalıştıkça daha çok yer eder zihninde. hiç ummadığın bir anda en bastırılmış düşüncelerin su yüzüne çıkar ve kendini kaçmaya çalıştığın şeyi düşünürken bulursun. midene kramplar girer ama kendini alamazsın düşünmekten. insanın kendine yaptığı bir işkencedir. tek kelimeyle berbat bişeydir.
  4. o kadar ince düşünceler geçer ki beyinden beyin kafayı sıyırabilir bir müddet sonra. kimi zaman insan elini nereye koyacağını bilemez, böyle anlarda kişinin özgüveninin yitirip gitmesi müthiş derecede rezil bir durumdur. bu durumu benzetmek gerekirse, bir uçağın havada tutunmasının en önemli ve fakat en kararsız olduğu bir yaklaşma* anında uçağın bütün avionik sisteminin iflas ettiğini ve uçağa herhangi bi şekilde kumanda edemediğinizi düşünün. heh, bu da onun gibi birşey işte.

    ne diyorduk? kafaya takıyorduk birşeyleri, evet. insanların gözlerinde görülenleri doğru değerlendirmeye çalışırken raminiz ve işlemciniz yeteri kadar iyi değilse kernel panic kaçınılmazdır.
  5. her şeyi boşvermiş insanlara imrenerek hatta hasetle bakan insanların yapmış olduğu eylemdir. tek emelleri onlar gibi olmaktır fakat bilmezler ki o insanlar da zamanında her şeyi kafaya taka taka sonunda isyan etmiş, koyver gitsin demişlerdir. zira diğer türlü ne uykusu, ne huzuru, ne sevinci, ne mutluluğu -e haliyle bütün bunların sonucunda- ne de akıl sağlığı kalır insanın.
  6. gerçekleştirme konusunda çok başarılı (!) olduğuma inandığım eylem.aslında farkındasınızdır hatta rahatsızsınızdır da durumdan ama çoğu zaman elinizden birşey gelmez.gene de çok abartmamakta yarar var.