• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 1. birde
  -acıyor mu? diye sorar hemşire hanım
  - yok acımıyor ne yaptığını biliyosun birde soruyorsun canım yanıyor tabiki insan mısın sen?
 2. acemi olduğunun göstergesi..
  ya da okulda pratik dersindeyken "eli işte gözü oynaşta" tanımını uygulamalı göstermiştir.
  amaaaa işin bir de farklı yönü var...
  kanser tedavisi gören ve yıllar yılı kemoterapi ilaçları alan hastaların, günlük kan tahlilleri sırasında -ki bu sabah akşam olmak üzere 2 keredir- hemşire ne kadar tecrübeli, usta olursa olsun damar yolu bulunamaz, hatta bulunan damar patlar...
  hasta zaten kendinden geçmiş, bezmiştir de, hasta yakınları her seferinde elleri yüreklerinde, dillerinde dualarla bekler hemşirenin başında... ve o bulunan damar öyle büyük bir sevinç kaynağıdır ki.. öyle kıymetlidir ki.. birşey olmasın, o damar yolu tıkanmasın, patlamasın diye sabahlara kadar, gözünüze tek damla uyku girmeden beklersiniz...
  okumak kolay gibi, yazmak zaman alır, yaşamak zordur...
 3. "yaptığınız işin amına koyayım ben!" deyip kan man vermeyi bırakıp olay bölgesini sinirli bir şekilde terketmişliğim de vardır.
 4. geçen yaz sağlık ocağında yaşadığım durumdur. kadın bir türlü başaramadı bulmayı. abla kolum bende kalacak değil mi diye sormaktan kendimi alamadım.
 5. bir de bulamayacağını anladığında umarım damarlarınız geniştir diyerek eğer damarı bulamazsa suçu sizin damarınıza atamaya niyetli olanları da vardır.