• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • görseller

• helipak
  1. 5 günden beri hayatımın içine eden üçlü ilaç kompleksi. helicobacter pylori enfeksiyonu tedavisi için kullanılan bu ilaçlar şahsi deneyimlerime göre hastalığın kendisinden daha çok acı çektiriyor bünyeye. günde iki defa aç karnına üçer tane içiyorsunuz ve takriben içtikten yarım saat sonra azap başlıyor. mide kasılmaları, bulantı, titreme başlıyor ve ağzınıza sürekli paslı demir yalıyormuşsunuz gibi bir tat geliyor. her neyse belki de bunlar bünyemin hassas olmasından dolayı sadece bende oluyordur. ama işin güzel tarafı bu tedavi bittikten sonra midem özgür kelebekler gibi istediği dala konabilecek. hayırlara vesile olsun diyor ve bu giriyi de burada bitiriyorum.
  2. günlük 3000 mg antibiyotik kullanmak zorunda bırakan ilaç topluluğu. yazıktır o böbreklere bol su içmek gerekir. ayrıca bu antibiyotikler bağırsak florasınıda bozabilceği için kefir tüketmek lazımdır.
  3. kutusunu gördüğüm an 'aman tanrım' diye bağırmama sebep olmuş küçük bir ecza dolabı boyutunda ilaçlar topluluğu. henüz kullanmaya başlamadım fakat o kutudan çıkan şeylerin her ne kadar öyle aylı, güneşli, resimli, mesimli, cicili, bicili olsalar da pek masum olduklarını sanmıyorum. bitince kutusunu atmayı düşünmüyorum ev taşırken falan lazım olur.
  4. padişah fermanı gibi prospektüse sahip ilaç. prospektüsün içinde mamafih kelimesi geçiyor.

(görsel: helipak/316162)

üşenmedim okudum. yalnız, yorumları okuyonca* hafiften gözüm korkmadı değil. ayrıntılar ile önümüzdeki günlerde birlikte olacağız. şimdi söz yeniden ana stüdyomuzda...

edit: okuyonca da neymiş? okuyunca olacak.

tedavi sonrası edit:

arkadaş kullanılan süre içinde hayattan bezdiriyor amma ve lakin esaslı ilaçmış. yılların gastritini söküp attı. doktorun söylediğine göre helipak önce mide duvarını onarıyormuş. eğer mide duvarı yaralı ise diğer proton pompası inhibitörü ilaçlar işe yaramazmış.

gerçekten de öyle, bu ilaçtan önce aylarca rennie'sinden pulcet'ine her türlü ilacı kullandım aylarca ama hiçbir işe yaramadı. herhangi bir acı, gazlı vs şey yediğimde yine yanma başlıyordu. 14 günlük helipak tedavisi ve ardından pulcet ise pırıl pırıl yaptı midemi. hiçbir sorunum yok şu an için.
  5. helicobacter pylori'nin sebep olduğu gastritin çözümünde kullanılan üçlü ilaçtır. 1000mg amoksisilin, 500mg klaritromisin ve 30mg lansoprazol içerir. kullanırken adamı resmen bezdirebilir. beni ishal etmişti. ilacı bırakınca da kabız gibi bir şey oldum. toparlamam biraz sürmüştü. ama işe yarıyor mu? yarıyor, eğer gastritin sebebi h.pylori ise.
  6. @10941447

kendi adıma söyleyeceğim, ilaçlar bitti lakin ağrı bitmedi. henüz doktora gitmedim kontrole lakin ağrıdan kıvranıyorum yine.

işe yaramadıysa koyayım ilacınıza. öküz gibi zaten.

ve abi tuvalete çıkmanıza çok yardım ediyor bu ilaç. günde en az 5 kere. woohooaa.