• görseller

• hayatta en hakiki mürşit ilimdir
  1. gazi mustafa kemal'in 22 eylül 1924 yılında söylediği sözdür. benim bu söz hakkında konuşmam boş olacağı için bizzat kendi sözlerini naklediyorum.

atatürk'ün, öğretmenler birliği'nin samsun istiklâl ticaret mektebi'nde şerefine verdikleri çayda konuşması: "bu çay ziyafetini düzenleyenlere özel olarak teşekkür ederim. bu vesile beni, samsun'un çok aydın ortamında bulundurmuş oldu. bu vesile beni, kafaları ilim ve fen ile bezenmiş kıymetli insanlardan oluşmuş bir topluluk huzurunda bulunmakla pek mutlu etti. dünyada her şey için, uygarlık için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir, ilim ve fennin dışında yol gösterici aramak dalgınlıktır, bilgisizliktir, doğru yoldan sapmaktır! yalnız, ilim ve fennin yaşadığımız her dakikadaki gelişimini kavramak, ilerlemeleri zamanında izlemek şarttır."

not : konuşmanın birbirinden farklı kayıtları var, bu girideki kaynak için:
    http://www.ataturktoday.com/...
  2. doğru ama eksik söylenmiş sözdür.

hayatta en hakiki mürşit ilimdir, hatta hayatta en hakiki müşrik de ilimdir. hayatta en hakiki bull shit'in ise din old... öhöm öhöm.

sevgiler efendim.
  3. atatürk sözüdür. fakat kemalistler genellikle baskıcılıkla uğraştığı için bilim ve fen konusunda yeterince ilerletememişlerdir ülkemizi. hep devrimci solcular, kürtler, cahil müslümanlar yüzünden oldu.
  4. mustafa k. sözü.

"hayatta en hakiki mürşit meyveli yoğurttur"

deseydi şayet, ben kemale tapardım. ama artık geçti. neyse kendi kaybeder, aman, üff.