1. defter sahibine "bana kalbin kadar beyaz bu sayfayı ayırdığın için teşekkürler" yazılmaması ayıptır.
  2. 'mavi önlüğünde başarılar, beyaz gelinliğiinde mutluluklar' yazılmaması daha bi ayıptır. bir de sonuna büyük harflerle mani dersin ve yazarsın ki;
    sepet sepet yumurta,
    sakın beni unutma
    unutursan küserim
    hatıranı keserim.
    **
    klişelermiş yazılardır.
  3. ilk olarak defterin sahibine ay ne yazsam ki gibilerinden mırın kırın edilir sonra olaya girilir.
    öncelikle bu kalbin kadar temiz yüzün kadar güzel sayfayı ayırdığın için teşekkür ederim.yer kaplaması amacıyla seni çok seviyorum yerine seni çoooooooooooooooooook seviyorum gibilerinden gereksizlikler ardından klasik bir maniyle olaya son verilir.

sevgili arkadaşım zipirik seni çok seviyorum en yakın arkadaşımsın sana bi sır vericem ama kimseye söyleme hedehödöbıdıbıdı biz digimon dünyasından geliyoruz.yarın okuldan sonra gidicez.(3.sınıf hatıra defterim)
    (bkz: ben bunu gördüm)
  4. ilk sayfasını babamın yazdığı "beyaz lalemin bana verdiği ilk tomurcuk" diye başlayarak, tüm babalığını, insanlığını ve sevgisini bana işlemeyi başarabilmiş, bugüne kadar sakladığım çocukluğum kaldığı sayfaları oluşturan, "hatıra defterine yazılan yazıların" ilki ve en güzeldir.
  5. giresunda kayıklar
    kızlar fındık ayıklar
    filanca rüyasında
    falanca diye sayıklar

filanca'ya; hatıra defterine yazan, falanca'ya yazdıran arkadaşın ismi eklendimi bir de seni çook seviyorum sen benim en iyi arkadaşlarımdansın yazıldımı tamamdır.
    hey gidi hey.
  6. ilkokulda genelde herkeste bulunan hatıra defterlerine giriş olarak hiç sekmeden "bana bu kalbin kadar beyaz sayfayı ayırdığın için..." şeklinde yazılmaya başlanan "mavi önlükte başarılar,beyaz gelinlikte mutluluklar." şeklinde bitirilen saçma sapan yazıların bulunduğu son derece gereksiz defter.ve sonuna her zaman mani eklenir...

seviyorum ama kimi?
    en tatlı birisini
    nasıl anlatsam sana
    ilk harflere baksana.
  7. seviyorum ama kimi
    en tatlı birisini
    nasıl anlatsam sana
    ilk harflere baksana

diye bitirilen yazılardır.