• görseller

• haritada honduras ın yerini gösteremeyen lavuklar
  1. ülkelerin veya şehirlerin yerlerini önemsemeyen tiplerdir. çünkü önemsemek onlara ekstra, boş bi bilgiden başka bişey vermez.
    bu yaşıma kadar bilmiyordum, yukardaki linke tıkladım, öğrendim ama hala bi işime yaramıycağını düşündüğüm için her saniye unutabilirim. ve unuttuğumda hiç de üzülmem. ama beni ilgilendiren şeylerde, mesela anatomi, mesela fizyoloji, mesela biyokimya, o konuda bilmediğim herhangi bişey kendimi lavuk gibi hissettirebilir. evet işte o zaman kendime lavuk gözüyle bakarım. ama honduras ı bilmemek, ve ya amasyanın nerde olduğunu bilmemek beni lavuk yapmaz.
    honduras phone cardslarada ihtiyacım yok.
  2. honduras diye bir ülke varmış ne güzel sözlük bu sözlük ne bilgili yazarlar hepsi hondurasın yerini haritada parmağıyla gösterebiliyorlar, çok mutluyum, mutluluğumdan ölmek istiyorum çünkü lavuktum hondurasın yerini bilmiyordum. ama sözlük öğretti. amerikanın muhtemelen yolumun hiç düşmeyeceği bir yerinde, ne işim var benim orada.
  3. bu lavuklardan daha beter olanları, haritada lost adası'nın yerini gösteremeyen zavallılardır. ulan ada o kadar ünlü oldu ki, haritadaki yerini gözüm kapalı gösteririm. kıbrıs'ın biraz güneyi. zaten bizim iki tane yavru vatanımız var:
    1. kıbrıs
    2. lost adası

ha bu arada o ada milli meseledir; benjamin linus o adayı neresine soktuysa geri çıkarsın. bir ada için dünya haritasını değiştirmezler. adayı geri yerine koysun şerefsiz.
  4. + bi' kişi alır mısınız? şoför bey bir de ben honduras'ta inecem gelince haber verir misiniz? yorgunum biraz uyumak istiyorum.
    - "son durak"ta demek istediniz herhalde?
    + yooo honduras'ta
    - haritada yerini göster götürmeyen şerefsiz
    + bunu bilmeyecek ne var kardeşim : orta amerika'da guatemala, el salvador ve nikaragua'nın ortasında yer alır. karayib denizi'ne de kıyısı vardır.
    - sadece geyik yapmam aynı zamanda bilgi küpüyüm de diyorsun yani
    + hayır ukalayım ve konuyu değiştirme; gelince uyandır.
    - sen böyle konuştukça benimki uyandı biliyor musun? deee geet adamı ayar etme ulan.