1. hapşırığını içinde patlatan ademoğullarının bizzat yaşayabileceği durumdur. hayır ne gereği var "hapşşouuvvvh" yerine "ımmfgh" sesini çıkarmanın, hapşırık sonrası beyinden başlamak suretiyle tüm vücuda yayılan rahatlama hissiyatından bünyeyi mahrum bırakmanın.
  2. hapşırık olayı bittikten sonra elhamdullillah demeyi gerektiren durum. sonra karşınızdaki insan yerhamukellah demeli ve en son tekrar yeh dina ve yehdikumullah denemeniz gerekir.bunların hepsi hapşırdıktan sonra hayatta kaldığınız için ettiğiniz şükürdür, zira hapşırıktan ölen insan sayısı küçümsenecek kadar az değil..
  3. her an kalp krizi geçirip öleceğim korkusu(bilimsel adını bilemiyorum) olan kuzenimin, öğrendikten sonra kendini hapşırmamak için şekilden şekile soktuğu olaydır.zira hapşırmaya devam etmektedir.
  4. hapşırırken arada sırada aklıma gelen fakat pratikte hiçbir işe yaramayan bilgi. bu bilgi yüzünden hapşırırken kalbinin durumunu kontrol etmeye çalışanlar bulunmaktadır.
    - olum geçen gün farkettim hapşırırken kalbim durdu gerçekten sonra tekrar çalışmaya başladı!
    - hadi lan...
  5. polat alemdar 'ın ölümüne sebep olabilecek tek olaydır. zaten adam hapşırdığı zaman 3 kere arka arkaya hapşırıyo. bigün bölümün ortasında 2. hapşırıktan sonra yere yığılsa ölse gitse hiç şaşırmam. zira kurtlar vadisi pusu ya ancak böyle bi son yakışır.
  6. hapşırdıktan sonra, allaha şükretme gerektirir. her seferinde tekrar çalışması size verilmiş yeni bir fırsattır. ama kimse farkında değil o ayrı.