1. inci sözlük üyeleri tarafından kendi reklamını caps sayfasında yaptığı gerekçesiyle sevilmeyen, son dönemde vine videolarıyla güldüren şahıs.
  2. itici arkadaştır ve çektiği vine saçmalıklarında aslında yakışıklıymışta tipsiz ayağına yatıyor hareketleri sıkmıştır.
  3. nasıl ve ne şekilde ünlü(!) olduğunu anlayamadığım...
    demek ki takip edilmek, popüler olmak ve çok sevilmek için itici ve gıcık olmak yetiyormuş...

tuhafsınız valla!

götler!
  4. bugün bir programda (internet yayını ya da tv yayını olabilir bilemiyorum) 3-4 kendisi gibi vine fenomeniyle bir telefon şakası yapmış.

şaka dediğim şu: bir trans bireyi arıyor ve çirkin şeyler söyleyip en sonunda küfür ederek telefonu kapatıyor. bunu yaparken stüdyoda bulunan herkesle birlikte kahkahalar atıyorlar, eğleniyorlar ve telefonu veren kişiye numarayı gizleyip gizlemediğini soruyorlar.
    bu yapılanın nefret sucu olduğundan haberleri olmayabilir ya da bu arkadaşlar kendilerinde her şeyi yapacak gücü hissetmiş olabilirler. zaten bu sözde şakanın bi yerinden sonra kontrolü kaybettikleri de açık. fakat kendilerinde bu hakki ve rahatlığı görmeleri, inatla bu çirkin harekete devam etmeleri ve hiçbir pişmanlık belirtişi sergilememeleri affedilir gibi değil. üstelik aralarında yası hayli büyük, geçimini oyunculuktan kazanan bir insan da var.

şimdi bu konuyu neden buraya taşıyıp uzun uzun anlattım? çünkü insanlar ciddi bir delirmenin eşiğinde. bilhassa bizim gibi kültür seviyesi düşük, kompleksleei ve tabuları olan üstelik bütün bunlardan gizlice rahatsızlık duyan bir toplumun gittiği yol yol değil. bugün hiçbir altyapısı olmadan bu kadar değer gören bu insanlar, yarın bu ilgi bulutu kaybolduğunda büyük buhranlar yaşayacaklar. bunları destekleyen şakşakçılar işe başka bir hayatta başka kuklalar bulup zayıf eğlencelerini onlar üzerinden yaşamaya devam edecek. bu çirkin ve verimsiz alışverişte kaybeden yine bu ülkenin külliyatı olacak, bizim seviyemiz yerlerde sürünmeye devam edecek.

konuya bir de riyakarlık cercevinde bakıyorum ki o daha da açı:
    bu kadar sevilen ve belli noktalarda özenilen insanların içten içe beşledikleri çirkin duygular ürkütücü. yanı bu tipler trans bireyler için böyle düşünüyorlarsa trans cinayetlerine verdikleri ya da verecekleri tepkiye de inanasım gelmiyor. demek ki bu ülkede işi kötüye itekleyen insanlar hep aramızda, hatta önümüzde.

iste bir vine fenomeni üzerinden turkiye manzarası ahali.
  5. 10 ay önce tayfa.tv'de (hayatımda ilk kez duydum) yanında güya fenomen arkadaşlarını da alarak bir travestiye şaka yapmışlar. video bir üst giride var. gerçi şaka denirse. sonradan çok pişman olduğunu falan açıklamış ama ne çare. yanındaki insanlar da çoluk çocuk değil he. belki hal ve hareketleri öyle olsa bile yaşını başını almış insanlar.

bu kadar seviyesizce bir hereket yapmaları hoş olmamış. hayır ortada gülünecek bir durum da yok amk. bak sinirlendim şimdi. şaka var şaka var sonuçta. aç dinle serdar gökalp'i mesela. onun da telefon şakaları vardır. adam dozunda yapıyor. siz niye öyle yapmıyorsunuz? tabi bokunu çıkaracaklar ya bunlar, hiç kaçırmazlar. fenomenlermiş, peh.