merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• hala i melih gökçek e oy veren ankaralı
  1. 1

hala i melih gökçek e oy veren ankaralı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. ankara'da yeni bi melih gökçek dönemi yaşamak zorunda bırakılmamızın tek nedeni i.melih gökcek'e oy veren insanlar değil sadece.ilçesinde chp'ye oy verip, büyükşehirde karayalcını beğenmediği için oyunu mansur yavaşa veren insanlardır.türkiye genelinde mhpnin aldığı oy oranına bakın, bi de ankara da masur yavaşın aldığı oy oranına.

türkiye genelinde %16 oy alan mhp, ankara büyükşehirde mansur yavaşın sayesinde %27 oy aldı.arada %11lik fark var.

yani diyeceğim şudur ki i. melih gökcek'e oy hala oy verenlere zaten diyeceğim tek laf yok, akıllanmaz onlar.ama ya chp'li olduğu halde mansur yavaş a oy verenler.

seçim bir yerde stratejidir.ankarada ya gökcek ya karayalcın alacaktı.ona göre düşünüp en azından i.melih gökcek'ten kurtulmak için ne olursa olsun karayalcına oy verilmeliydi.karayalcın her halükarda i.melih gökcek'ten daha iyi bir adaydı.
  2. kendini akıllı sanan bir grup insandır. kılıçdaroğlu herşeyi ortaya döktü daha dökülmeyen neleri var kim bilir. ama bu kimsenin umrunda değil, yapışın siz akp'nize , körlüğün de bu kadarı olur dedirtiyorsunuz bize.
  3. sanırım biraz daha kazıklanmak isteyen, verdikleri paraların ankaraspor için transfer yapıldığından haberi olmayan ankaralıdır.
  4. uzaylı olduğunu düşündüğüm bir güruhtur. ulan adamlar sanki ankara'da yaşamıyorlar, götündeki donu bile almaya meraklı bu adamın hala seni yönetmesine izin veriyorsan sendeki aklın zaafiyetinden şüphelenirim ben. ama bence olay görsele bakıyor dostlar, i.melih yıllardır temelleri su altında çürümeye yüz tutan metro inşaatlarının iyiden hallice noktalarından çektirdiği, biraz da fotoşoplattığı dev posterlerle metro altına açtığı o sergiyle işi bitirdi. ben hatırlıyorum bu posterlerin önünde durup saatlerce inceleyip sonra da bir bok anlamış gibi "işte icraat adamı böyle olur" diyen teyzeler vardı. halbuki teyzem nerden bilsin o metro inşaatlarının gerçek halinin içler acısı olduğunu, açılması için bir ihaleden daha fazla şeye ihtiyaç olduğunu. ama bilsin kardeşim ankaralıysan bileceksin yoksa bilemediğin zaman işte olanlar ortada. bir dönem daha bu herife katlanmak zorundayız, bir dönem daha onun saçma sapan üst geçitlerine, içinde yeşil barındırmayan taş parklarına, yüzündeki o gıcık "nasıl götürüyorum ama" temalı sırıtma ifadesine, imardan anlamayıp da eline yüzüne bulaştırdığı projelerine katlanmak zorundayız.

not baremi: allah aşti taksicilerine kolaylık versin, bir 5 sene daha haraç vermek durumunda kalacaklar bu adama.
  5. büyük ihtimalle yurt dışına hiç çıkamamış, kenya'nın başkentini bile görmemiş, kendi yaşadıkları şehirle karşılaştırmamış başkentli vatandaşlarımızdır.
  6. "oyum boşa gitmesin, kötünün iyisi" nidalarıyla murat karayalçın'a oy veren insan tipinin bir başka versiyonudur.
  1. 1