merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• haktan akdoğan
  1. 1

haktan akdoğan

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kişiler
  1. sirius ufo araştırma merkezi derneğinin kurucusudur. uzun yıllar önce televizyonda 'ufo gerçeği' programını sunmaktaydı. o zamanlar gayet eli ayağı düzgün yakışıklı bir delikanlıyken son zamanlarda ilginç saç şekilleri, uzaylılardan arakladığını düşündüğüm kolyeleri ve giydiği tuhaf giysilerle ortalıkta dolaşmaktadır.

istiklaldeki ufo kaçkınını ortalığa salan adam.
  2. kurduğu kuruluşun adı tam adı "`sirius ufo uzay bilimleri arastirma merkezi derneği`" ("derneği"ne dikkat) iken televizyon ve gazetelerde "sirius ufo uzay bilimleri arastirma merkezi başkanı" sıfatıyla boy gösteren, böylelikle sanki tübitak mam *başkanıymış, akademik ünvanı varmış gibi fors sahibi olan, ufoculuk olgusunu biz de küçük amerika değil miyiz düşüncesiyle memleketimize ithal etmeye çalışan uyanık girişimci.
  3. sorulan sorulara tam anlamıyla cevap vermeyen adamdır bu. konuşur,konuşur,konuşur ve yine konuşur.
    biraz önce muhabir isimli programda izledim kendisini adam iyi tamam anlatıyor ama sorulara cevap vermiyor. sunucu sorunca insan meraklanıyor, ama adam cevap vermiyor.
    - amerika neden ufo varlığını kabul etmiyor
    - eee şimdi şey geçen gittim meksika'ya orada beni tanırlar, subay kankam olur
    bu tarz, adam hep hayat hikayesini anlattı.

adam uğraşıyor,didiniyor türkiye gibi bir yerde. o yüzden saygı duyulması gerekmektedir. destekliyorum kendisini
  4. olumlu olumsuz tüm görüşlere karşılık galileo galilei'yi hatırlatarak dünya dışı yaşamın kabulü konusunda en güzel cevabı veren ufo araştırmacısı.

şöyle demiştir kendisi:

"dünyamızın cetvel gibi düz olduğuna inanılan çağlarda , kendinizi " hayır ! dünya yuvarlıktır ! " diyen galileo galilei'nin yerine koyun ... " akdeniz'den sonra büyük bir uçurum var , oraya giden gemiler sonsuzda kaybolur" görüşüne karşı olan , inancını kanıtlamak uğruna yelken açan kaptanı düşünün... önce buhar gücü , sonra sıvı yakıtlarla motorlu taşıtları hareket ettirmeyi planlayan , daha sonra da uçan araçlar yapmayı düşünen ve alay konusu olan insanları gözlerinizi önüne getirin..."

galilei'nin dediği gibi "siz kabul etmeseniz de dünya yuvarlaktır"

ufo gerçeği adlı belgeselle uzunca bir süre türkiye'de tek olmuştur. ülkemizde uluslararası ufo kongresi düzenlemiş, yurt dışında düzenlenen kongrelere konuşmacı olarak katılmıştır. çıktığı programlardaki tartışmalarında bilim adamlarıyla sıkı tartışmalara girmiş, son dönemde istanbul üniversitesi eski görevlisi prof. dr. adnan öktem ile kumburgaz'da kaydedilen ufo görüntüleri üzerine tv programlarında yaptığı tartışmalar ve açıklamalar olayı tübitak gözlemevinde inceletmeye kadar götürmüştür. prof. dr adnan öktem'in sık sık bu görüntüler sahtedir, kurgudur diyerek inceleme sonucu ispat edeceğini söylemesine ramen inceleme sonucu görüntülerin sahte olmadığı anlaşılmıştı. güvendiği dağa kar yağan öktem, tübitak beni bağlamaz demiştir. ve bu olay haktan akdoğan'ın hanesine bir puan daha eklemiş oldu.

kerem doksat, adnan öktem, mehmet emin öz gibi bilim insanları nasıl olur da hiçbir analiz olmadan sonuca gider ve önyargıda bulunurlar demiştim haktan akdoğan'la tartışmalarının sonucunda.

haktan akdoğan'ın ekran karşısında en büyük zafiyeti ise konuşmalarında ingilizce terimleri çok kullanması.
  5. ömer çelakıl'la kanka heralde. birlikte ufo görüntülerini bilgisayarda izleyip tartışıyorlarmış falan...
    biralarımı alıp artık hangi evde takılıyorlarsa oraya gitmek istiyorum. zaten içmeden kafa yapar onların muhabbeti. biralar da "elim boş kıçım yaş gitmeyeyim" diye...
  1. 1