• videolar

• +5 görseller

• hüseyin üzmez
    • hüseyin üzmez
    • hüseyin üzmez
    • hüseyin üzmez
    • hüseyin üzmez
    • hüseyin üzmez
  1. kendisinin siyasi görüşleri bir kenarda kalsın; 14 yaşındaki bir kızla "evlenebildiği" için bile tiksinebileceğim, hatta tiksindiğim adam. ancak bir davasından çıkarken gazeteciye verdiği cevap hakkaten düşündürtür;

gazeteci: atatürk'ü seviyor musunuz?
    hüseyin üzmez: nasıl sevmem, kanun var!

(bkz: atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında kanun)
  2. maalesef en büyük işlevi eşi dostu kurtarmak için yasa hazırlamak olan hükümetin haberlere bakılırsa can simidi atacağı 14 yaşında bir kız çocuğuna cinsel istismar suçundan yargılanmakta olan köşe yazarı. kızının regl gününü kutlayan anneye kaş çatacak toplum, böylesi bir duruma ne yapar hiç kestiremiyorum. bekleyip göreceğiz.
  3. şahsı ve yandaşlarının ne kadar iğrençleşebilineceği konusunda yarış içinde olduğu tecavüz sanığı bunaktır. şu anda tecavüz suçu konusunda yasa değişikliği yapmaya ve tecavüzcüleri aklamaya çalışanların açık ara önde olduğu ise somut olarak görünüyor. her türlü şiddete karşı olan bir insan olarak bu kişilerin çocuklarının tez zamanda tecavüze uğramalarını dilemek geçiyor içimden ama çocuklara yazık, dileyemiyorum. bu yasayı çıkarttıktan sonra dönüp yine türbanı savunmak amaçlı uğraşır bunlar, hiç utanmazlar.
  4. hukukçu arkadaşlara soruyorum. bu adamı kurtarmak için hükümet bir yasa teklifi hazırlıyor ve akp'nin çoğunlukta olduğu bir meclisten geçecek. bu adam zaten yargılanıp, ceza aldığı için kanun şimdi değişse bile etkilenmemesi lazım gibi geliyor bana. kişilere göre kanun maddelerine ve yapılan uygulamalara alışığız, imralı'daki için idam kararlarını uygulayamıyoruz suçu sabit tamam da hüseyin üzmez'in suçu sabit. kanun değişikliklerinde geriye doğru uygulamalar oluyor mu? açıkçası akp böyle kişileri kurtarmak için hamle yapacağına şu terör meselesi ile uğraşsa daha iyi olacak gibi.

edit: ceza almadığını öğrendim. yargılanması devam ediyormuş. tecavüz meşrulaşıyor, tehlikenin farkında mısınız?
  5. "bakire kızlara idamdan önce tecavüz ediyorlar." diye iran'ı lanetleyen, tecavüzcülerin kurbanları ile evlenip ceza almaktan kurtulduğu güzel ülkemin güzeller güzeli bir insanı.

onu kurtaracak yasa tasarısı belki bugün çıkmaz ama bu zihniyet bizi kemirdiği sürece yarın başka bir üzmez'i kurtaracak başka bir yasa tasarısı hep komisyonlarda pörtlemeyi bekliyor olacak.
  6. bir tarikat toplantısında, söyledikleriyle ortamı gülmekten yarmış geçirmiş bir insan evladı. mekanda bulunanlardan birinin kaydettiği görüntüler, bir şekilde habercilerin eline geçmiş. tam hatırlamamakla birlikte, işte o sözler;

"aşk yok, meşk yok, sadece namaz var, zor"
    "kuru kuru, anca namaz, adamların işi zor, allah yardımcıları olsun"
    "yat kalk, yat kalk, allahu ekber, yat da geber"

gülüşmeler..
  7. bu akşam fox tv'de haberon'da yayınlanan en son kaseti tüyler ürpertici konuşmalarla dolu.
    bir zikir toplzntısı sırasında müslüm gündüzle arasında geçen konuşma şu:
    h.ü- nasıl dayanıyorsunuz siz böyle aşksız meşksiz, bir ışık yakar insan kendine.
    m.g- .........
    h.ü- ne bu ya hayatınız namaz kılmakla geçiyor yat-kalk yat-kalt allahu ekber, yat da geber.

adam nereye giderse gitsin, ister zikir yapsın, ister kuranı sonuna kadar okudum desin, aklı fikri belden aşağı.buna ister azgın teke deyin, ister antrapoza girmiş ispatlama gayretleri deyin. adam nerede olursa olsun din kisvesinin altında cinsellikten başka birşey düşünmüyor.
    iran' da bakire kızlarla idamdan önce cinsel ilişkiye girilir diyen bir adamdan daha ne beklenir.