merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 2

google earth

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #bilim ve teknoloji
  1. öncelikle evimi, sokağımı, mahallemi yakından incelerken üzerimde muhteşem bir hakimiyet duygusu hissederek gülümsedim. istanbul gibi bir şehre tepeden bakma kudretinin tadını çıkrdım... derken bir rahatsızlık aldı beni... bundan gayri ben terasta güneşlenemem... terasla ilgili tüm fantazilerimi de askıya almak zorunda kaldım... sarsıcı bir deneyim yaşatabiliyormuş insana.
  2. -bizim evin parkında duran o kırmızı araba kimin necati?
    -bilmiyorum canım..
    -bak bir de bizim park yerinde duruyor..
    -aa evet..
    * yaklaşık 1 dakika sonra*
    -hanım o bizim eski araba yaa..
    -aa evet

fotoğraflar birkaç ay öncesinden, emprovizede olduğu gibi net çekilmiştir..nitekim bu kadar netliği her yere uygulayamamışlar..amerika'nın hemen hemen her yeri daha önce de bahsettiğimiz gibi baya detaylı ama ne bileyim ülkemizin güzel şehirlerinden biri olan izmir'de böyle bir zoom olayı yok..doğudaki büyük ülkerin de fotoğrafları başarılı..en net fotoğrafı google campus'e bakarken elde ediyoruz..şaşırmamak lazım..
  3. ne eğlendirici bir programdır yahu, sabah akşam deliler gibi izleniyoruz, yaklaşık bir haftada bir fotoğrafları yenilenmektedir..
    ayrıca 400$'a (fiyat değişik olabilir) özel bir sürümü bulunmaktadır, olay ile ilgili profosyonel ilgilenenler için..

bir de şu var, güzelce bakınız; 26.7489846188, -80.0744771452 (2100 feet zoom)
  1. 2