1. itüye geldiğinizde ingilizce 102-103 ve 201 derslerinde de öğretilmeye deval edilen bilgi. adam hala giriş gelişme sonuç diyor. çok önemli bir şey olmalı zira 600 sayfalık advanced writing kitabının 300 sayfasında bu konudan bahsedilmiş. mesela iyi öğrenseydik zamanında iki tane ingilizce dersinden aa alırdık. 3er krediden 6 kredi ederdi.
  2. 201 aldığım günden beri benim için çok geçmişte kalmış olan, herkesin hayatında yer etmiş geleneksel kompozisyon formatı
  3. her kural gibi rahatsızlık veren, asi lise yıllarında hep niye illa ki girizgah ile başlamak zorundayız ki sorularının kafamızda yankılanmasına neden olan, aynı dönemlerde gençliğin verdiği heyecan, acelecilik ve bir o kadar da patavatsızlık ile günlük hayatımızda uyguladığımız gibi sonuçtan başlamaya yeltenişimiz, zamanla edebiyatın da yaşayan bir varlık olduğu ve her yaşamın doğum-yaşam-ölüm üçlemesini içerdiği gerçeğinin idrakı ile daha anlaşılır hale gelen kompozisyon yazım biçemi.
  4. lise yıllarında sınavın sonunda yazdırılan kompozisyonlarda bağlı kalınması gereken üç bölüm.genelde girişi uzun süre yapamayan öğrenci sonuca vakti kalmadığı için girişte yazdıklarını sonuçta da kelimelerin yerini değiştirip tekrar yazar başına da bundan çıkardığımız sonuç yada sonuç olarak gibi kelime kalıplarını ekler..tabi böyle bi durumda gelişme boşuna yazılmıştır çünkü yazılan kompozisyon gelişememiştir.