1. gece olsa uyusam şimdi, uyandığımda kardeşim ali gelse başucuma. kahvaltı hazır abi dese, hatay usulü bir kahvaltı yapsak kardeşimle, çıksak terminale yürüsek, yol üstünde abdocanla karşılaşsak kucaklaşsak, iri iridir abdocan'ın kolları, haydi desem abdocan, sorsa nereye abi diye desem istikamet ankara, bi adanaya uğrasak dese binsek otobüse, yollarda elektrik tellerinin direklerle dansını izlesek varsak mustafa komiserimizin evine, çocuğunu sevsek, gece vakti düşsek yollara yine yeniden, gitsek kızılaya sorsak ethemi, bilir herkes nerededir, toplaşsak bir han kenarında çay ocağında küçük iskemlelerde otursak ince bellide bir çay içsek, gülsek, türkü söylesek medeni katılsa türkümüze yanık sesiyle ihya olsak. sonra bi trene binsek varsak istanbula insek haydarpaşada mehmet karşılasa bizi sahile bakan tarafında, haydi abiler dese geziye, desek aç susuz gidilir mi, doyarız evelallah var gezide herşey abi dese, bir biz yokuz...
 2. “kim malını müdafaa sırasında öldürülürse şehittir.
  kim kanını müdafaa sırasında öldürülürse şehittir. kim dinini müdafaa sırasında
  öldürülürse şehittir. kim ailesini müdafaa sırasında öldürülürse o da şehittir.”
  (tirmizî, ebu dâvud, neseî, ibni mâce)
 3. “hiç kimse, başka bir kişiye fasık (yoldan çıkmış sapmış) diye söz atamaz, kafir diyemez. eğer fasık dediği kimse fasık, kafir dediği kimse de kafir değilse, bu sıfatlar muhakkak onları söyleyen kimseye döner.”
  (buhari,edeb,44)

  “her kim bir adama: ey kafir veya allah’ın düşmanı der de o adam dediği gibi değilse, o sözler bunları söyleyene döner.” (müslim, iman, 112)
 4. ayet ve hadislere inanmayan insanların bir anda inanmayanlar tarafından en çok kullanılan hadisleri gözlerimize sokmalarına sebep olmuş sözde şehitlerdir.

  moruk işin kötü tarafı ben hadisleri kabul etmiyorum gerçek olarak. sen onu hadisleri kabul edenlere kakala.
 5. “o (peygamber), hevâsından bir söz söylemez. o, (kendisine) bildirilen bir vahiyden başkası değildir.” (necm: 3, 4)

  ”..peygamber size ne verdiyse onu alın, neyi yasak ettiyse de sakının..” (haşr: 7)

  “peygambere itaat eden, allah’a itaat etmiş olur..” (nisâ: 80)

  “biz, gönderdiğimiz her bir peygamberi allah’ın izniyle kendisine itaat edilsin diye gönderdik..” (nisâ: 64)
 6. ağababaları rte gibi ezbere konuşup rezil olan, doğru dürüst entry girmekten bile aciz, yıllardır uğraşmalarına rağmen anlayabilecek optimum zeka ve vizyona bir türlü sahip olamayan ak-gençliğin mevzuyu kavrayamayıp kötüledikleri ölü canlardır.
 7. oku rabbinin adıyla ki bütün mahlûkatı yarattı, (2) insanı da
  bir parça kan pıhtısından var etti; (3) oku ve rabbin,
  pek büyük bir kerem sâhibidir, (4) öyle bir rab ki
  kalemle öğretmiştir, (5) insana bilmediğini belletmiştir (öğretmiştir).” (alâk 1-5. âyetler)

  oku arkadaş artık oku ya