1. gülce duru'nun sesiyle hayat verdiği, tek bir cümle sözü olan kaybedenler kulübü parçası. kısadır ama vermesi gerekeni verir.

  my man.. got a heart like rock.. cast in the sea.
 2. son zamanlarda kaybedenler kulübü sayesinde içimize giren the troublemakers şarkısı.

  belki filmdeki sahneden kaynaklı artık orasını bilemeyeceğim ama bu şarkı hep bir aşka soyunma halini anımsatıyor insana. korkarak, biraz utanarak bir soyunma... işin ucunda yalnızlık, terk ediş, gidiş olacağını bile bile başlanılan bir ilişki gibi. sizin olmayacak bir adamı öpmek gibi ya da...
  bağımlılık yapıyor. bir kere film sırasında duyulup bırakılmalı. yok ben dinleyeceğim derseniz ısrarla, kendinizi yakarsınız.
  böyle bir fransızca şarkı havası var zaten başında, sanki dar sokaklarda koşturduğunuz bir adam var ileri de... insanı garip fantazilere sokuyor, zararlı çok zararlı.
 3. ve o son veda anı geldiğinde;

  ayaktasınız ikinizde, aranızdan cebrail bile geçemez, ellerinize dokunursunuz istemdışı, gözleriniz birbirlerinin her milimetresine bakar hızlı hareketlerle, kalp atışınız hızlanır, dudaklarınız kurur, ikinizde birbirinizi bir daha görmeyeceğinizi bilirsiniz, saçlarının kokusu buurnunuzda, ne güzel gülümsemeye çalışıyor... geri dönüp gidersiniz. bir sevda daha büyümek için.

  bu şarkı budur benim için.

  not: arkaya dönüp bakan ölür.