merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

gereksiz misafiri evden kovma teknikleri

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. evinizi istila eden istemediğiniz halde yapışıp kalan tiplerin ev sınırları dışına çıkarılması için uygulanan metotlar topluluğuna verilen isimdir.

örneğin : istenmeyen misafir bir şekilde birlikte dışarı çıkmaya razı edilir. kısa bir süre sonra (evden fazla uzaklaşmadan) "hay allah telefonumu evde unutmuşum önemli bir telefon bekliyordum gidip almalıyım" denir.

karşıdaki daha olayı gark edip bende geliyim demeden iyi geceler dilenip altınada sonra görüşürüz gibi pekiştirici bir cümleyle son nokta konulur. koşar adım uzaklaşılıp operasyon tamamlanır.
    afiyet olsun.

edit: iyi geceler yazmışım ama siz gündüzde uygulayabilirsiniz.
  2. benim çıkmam gerikiyor çok önemli birişim var demek ve hazırlanmaya başlamak.bizzat denenmiş ve sonuç getirmiştir...görülmüş ve onaylanmış cinsinden yani.
  3. misafir gereksizse yalana dolana gerek bırakmayan tekniklerdir.sakin bir şekilde kişinin gereksizliği vurgulanır,kapı açılır. o kapı kapandıktan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır...
  4. aslında gereksiz olan tekniklerdir. eğer gelen kişi gereksiz ise, zaten misafir statüsü kazanmaz; gerekli mazereti bildirir, ondan kurtulursunuz.
  5. demet akbağ sunduğu bir yarışma programında anlatmıştır bunu.

sanırım dayısıydı, öyle hatırlıyorum. misâfire artık kalkması gerektiğini anlatmak için gidermiş, pijamalarını giyer, kukuletasını takar geri gelirmiş, "eee, daha daha nasılsınız?" gibisinden şeyler söylermiş.

böyle kalmış aklımda. âlem adammış.
  1. 1