1. " ama ayaklarını seviyorum. çünkü onlar; toprakta, rüzgarda, sularda yürüdüler. beni bulana kadar.."

dipnot: bu aralar gelme, asabiyet var üstümde biraz. bak üzülürsün.
  2. sevgili gelecekteki sevgili;
    nassınız inşallah..beni sorarsan mutsuzum bu aralar..erkek arkadaşımdan da ayrılmak üzereyim gelceksen eğer sakın geç kalma erken gel..geldiğinde ikimizde uzun süreli ilişkilerin kalıntıları olabiliriz..olsun sen gel yinede güzelim söz hiç acımaycak..gezmelere götürürüm seni..şeker alırım belki..sabaha kadar telefonda konuşuruz,önce sen kapat dersin bana böle saçma sapan ergen diyalogları geçer aramızda..elele yürürüz sahillerde belkide severiz birbirimizi..senden tek isteğim şudur ey gelecekteki sevgili..hayatıma müdahale etme n'olur..değişmemi isteme benden adam ol akıllı ol başkada bi şey istemem senden..ha bunuda oku sonra demedin deme! beni böyle sev değiştirme sevgili..
    bekleniyosun..
  3. merhaba gelecekteki sevgili,

bi gelemedin gitti lan! hay sıçayım senin geleceğin güne.
    öperim. senin yokun.
  4. aşkım bitanem;

bu mektubu saçımı boyaman için yazıyorum. 10 yıldır seve-sevmeye yapıyordun, şimdi niye inat ettin de beni üzüyorsun. kontörüm bitti, o sebepten gün boyu tekrar tekrar arayıp, onyüzbin kez yalvarıp seni ikna etmeye çalışamıyroum. ben de başka plan yaptım; sana elime kağıdı kalemi alabildiğim her an yazmaya karar verdim, eve gelince gün boyu aklımdan çıkmadığını hissettirip seni yumuşatmayı, ardından yine gün boyu saçlarımın ne kadar kötü olduğunu düşünüp üzüldüğümü hissettirip bu geceyi 'aşk alevi' ile bitirmeyi düşünüyorum.

bak harbi karıyım, her şeyi söylüyorum
    boya bi' saçlarımı, bi daha istemem
    seni bi baştan bi başa seviyorum. (nerelerden nebahat ç-alıntısı)

ps: evet gelecekteki sevgilimin şu andaki sefkilim olacağını düşünecek kadar saf-aşıkım, 10 yıl sonra da kontörsüz olacağımı düşünecek kadar da çok çektim şu telefon meretinden.