merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

gece yarısı çığırışan kediler yüzünden uyuyamamak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. sinir katsayısının tavan yapmasına sebep olur.. pencereye çıkıp "psstt amına koduklarım, pisst ulan!" diye bağırtabilir bile..

misal ben şu an yaşıyorum bu acıklı olayı.. uykuma tecavüz ettiler resmen.. o değil susmuyorlar da. böyle ağlayan çocuk gibi sesler çıkartıyorlar. hani mart filan olsa, "olay belli baboş, onlar da can!" der, sinsi sinsi de gülerim ama kasımdayız anasını satiim..

bunlara yüz veren, bu hale getiren; pencerede yaşamını sürdüren bi teyze aslında.. henüz evin geri kalanını kullanabildiğine şahit olmadım ben. ne zaman baksam orda, pencerede.. neyle beslenip, nerde hacet gideriyorsa manyak karı?

sabahları kedilere, kuşlara bisküvi felam atıyor.. olmadık heyvanatı topladı o yüzden güzelim sokağa. kedileri görsen, inanamazsın amına koyyim.. hepsi garfield gibi oldu.. tartıda ağır çekiyorlar.. normalde korkmaları gereken insanlara bile "ciğer yerken bakma demedim mi lan bana? he? ecdadını sikerün, defol git evine!" der gibi imalı imalı bakışlar atıyorlar ki kaçmaları şöyle dursun..

kuşlar desen, bambaşka bi olay zaten. pezevenkler sıçmak için apartmanın önünden birinin geçmesini bekliyorlar sanki.. henüz kafasında, omuzunda 10 gram bok olmadan o yolu geçebilen birini görmedi bu gözler. hacıbayrama çevirdi apartmanı, çakma panter emel..

çoluk çocuk kovalamak istese bunları, gün boyu oturup anlamlı anlamlı uzaklara baktığı pencereden mgm aslanı gibi fırlıyor, cırtlak sesiyle höykürüyor.. hani sokağın ortasında şamarlamayacağını bilsem, değneği aldımmıydı kedi, köpek, kuş hiçbir şey bırakmam ama panter emel'in saldırdığı belediye görevlisi gibi olmaktan korkuyorum ve çekiyorum kendimi..

serengeti'ye döndü kodumun sokağı, 1 tane aşufte yüzünden.. gelip vahşi yaşam belgeseli çekseler yeri anasını satiim..
  2. mart ayında hadi normaldir dedik bağrımıza bastık ama yaz ortasındaki bütünleme dönemimde de bu kedilerin kırk gün kırk gece inlemeleri nedeniyle
    - acaba kedilerin biyolojik saatleri mi bozuk?
    -acaba bu kedilerin hormon seviyeleri mi anormal?
    -acaba kedilerin bana gıcığı mı var?
    şeklinde beni beyin fırtınasına yönlendiren hadisedir.
    zaten sınav dönemidir.illa ki yetişmeyen konu vardır.uyku dediğin lükstür aslında ama hadi 2 saat uyuyalım denir onda da kediler bırakmaz...
  3. eğer evinizde bu kedilerden çığırıştıklarında bir hastanenin doğum ünitesi sesini alabilceğiniz sayıda varsa ,gecenin bi körü kalkıp sinirden sesiniz kısılıncaya kadar şiiiiiiiiiit! pişşşşt! sus! gibi söylenimlere girebilir ve kafayı üşütebilirsiniz.