• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. bebeklerin uğruna göz yaşı döktüğü fakat dertlerini bir türlü anlatamadıkları bir durum... aynı zamanda 3 saat önce lokanta tuvaletinde 35 dakika bana ter döktüren iğrenç bir zaman kaybı..
  2. ayazı yiyen bireyin bağırsaklarında oluşan kramplardır. o nasıl sancıdır bir anda ikiye kıvrılırsınız, ne olduğunu anlamayan annenin tedavi olarak süt içirmesi de olan gazı ateşler ve bombardıman başlar.
  3. arada "aha kalp krizi geçiriyorum" endişelerinin esas kaynağıdır. bazen gerçekten de kalp krizi geçirirsiniz.
    kalbi sıkıştırır kısaca.
  4. 3 yıl önce vahim bir şekilde başıma gelmiş olaydır. efendim o zamanlar birileriyle çıkıyordum daha(aylıktı sadece) bir gece aniden rahatsızlandım. karnım ağrıyor yerimden kalkamıyordum. arkadaşlarım hemen hastanenin acil servisine götürdüler. doktorlara apandisitim patlııyooo diye bağırıyordum sürekli. tetkikler sonucunda durumu öğrenmiş olduk. doktor geldi o arada sevgilim de geldi. doktor bey ameliyat mı olcam dedim. güldü. sadece gazın var osur geçer dedi
    (bkz: rezil olmak)
  5. güz sancısı filminin afişinde başrol oyuncusunun karnını tutması ve annemin harfleri yarım yamalak görmesi sonucu filme yakıştırdığı yeni isim..

konusunu da merak etmiş kadıncağız..

düşünsenize "gaz sancısı" diye bir film.. kimbilir ne ilgi çekicidir..
  6. karnı böyle sert mi sert yapan, hatta davul gibi şişiren, kişinin bütün enerjisini alıp götüren iğrenç bir ağrı çeşididir.