merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

güzel olduğu halde kendini çirkin gören kız

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. anlam veremediğim insan modelidir. kendisinin güzellik konusunda övülmek istemesi gibi bir durumda söz konusu olabilir.
  2. uyanık kızdır o uyanık. ay ben çok çirkin miyim neyim der der size iltifat ettirmeye çalışır. yoo dostum yoo. inanmayın.
  3. güzellik anlayışı kendini güzel bulan insandan farklı da olabilir. müşkülpesentlik de ihtimallerden biri.

her halükarda üstüne gitmeyin, kendi haline bırakın. ilgi çekmek için yapıyorsa amacına ulaşamamış olur. kendini güzel bulmuyorsa gereksiz demogojiden uzak durmuş olursunuz. müşkülpesentse de zaten güzel olduğuna ikna etmenizin hiçbir yolu yoktur.
  4. birileri ona sürekli güzel olduğunu ima ettiği için, güzel kızımız artık alttan almayı karakter özelliği haline getirmiştir. sen daha çok güzelsin demeden "ya yok ben kendimi hiç çekici bulmuyorum" diye girmeye başlar. artık refleks haline gelmiştir. bir süre sonra da sanırım ciddi ciddi çirkin olduklarını düşünüyorlar.
  5. sevgilisi olmadığı içindir. biraz da teklif alsa abaza gençlerden sorun kalmaz. 2-3 hafta gibi bir alışma sürecinden sonra götü kalkık yürüyebilir her türk kızı gibi. tabi bu arada ağır yağlı yemekler yemesin. sağlığına dikkat etsin. sonra düzelir. ve sıradan bir türk kızı gibi 150 boyunda bile olsa götü kalkmış olarak hayatına devam edebilir. eğer tavsiyelerim işe yaramazsa bir hekime danışmalılar. böyle de saçma sapan bir başlığa böyle dandik bir giri girmekten kıvanç duyuyorum, esenlikler diliyorum.
  6. (bkz: ezik) iltifat almak için numara yapıyordur. sonuçta güzelse bugüne kadar pek çok kez işitmiştir bu gerçeği ne yani mütevazi kız havaları gerek yok hem güzel hem mütevazi ayy ne iyi kız pek zor bulunur böylesi ...
  1. 1