merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

güzel kız

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. erkeklerin aradığı ve istediği şeylerden biri. aramadığı zamanlarda da karşısına çıkınca da hayır demez.
    güzellik elbette göreceli, ama bu kadar insanın kesiştiği noktalar da vardır elbet. bu yüzden birçok kişinin beğendiği kişinin üzerinde olur gözler.
    güzel kız aranır, istenir. ama o da güzelliğini bir gün kaybedecektir.
    önemli olan iç güzelliği dense de,
    gelin itiraf edelim dış görünüş de önemli değil mi?
    (ara: güzel* kız*)
  2. dibini gör albümünde yer alan zardanadam şarkısı.

güzel kız, beni sev, kurtar beni kendimden!
    yeşil gözlerin, korusun beni, gecelerin şerrinden!
    kalmaz bize, hayat kısa, tut artık elimden.
    sözlerime, (ah) bir inansan, öleceğim derdinden!

sen herşeyimsin benim, sensiz hiçbir şeyim yok ki benim,
    ne olur gülümse bana, minicik bir ümit ver...

ne olur, kaçırmasan, o tatlı bakışlarını,
    okşarken, rüzgarlar, altın saçlarını!
    güzel kız, beni sev, kurtar beni kendimden!
    yeşil gözlerin, korusun beni, gecelerin şerrinden!
  3. bir zamanlar elektronik kantinin girişindeki duvarda, duvarı kaplayacak kadar kocaman harflerle yazılmış yazı. halen duruyormu bilmiyorum. itüye ilk geldiğim sene* elektronik fakültesinin bir çok yerinde daha küçük boylarda da yazılıydı. görür görmez şüphelenmiştim zaten bu okulda bi tuhaflık olduğundan.. sonraları anladım tabi o yazının okuldaki diğer siyasi içerikli duvar yazılarından çok daha ağır bir serzeniş, bir haykırış olduğunu.
  4. diğer kızlardan bir özelliği (dış, iç, iç-dış 10 ytl) ile sıyrılıp farklılığını ortaya koyabilmiş bayanlardır.

önemli not:
    erkek gördüğü kızların %90'ını güzel kız olarak olarak nitelendirmeye başlamışsa abazan olduğunu kabul etmesi gerekir. derhal kendini topraklaması şarttır.
  5. erkek kişisinde , tanışırken; yüz kızarması ,el titremesi ,nabız sayısında artış ,cümle kuramama yada devrik cümle kurma; şahsımda ise bunlara ilave olarak ishal olma, şiddetli karın ağrısı ,endişe hali gibi yan etkiler doğuran insan dişisi.
  6. ben bu konuda çok düşündüm, ölçtüm, biçtim, tarttım. güzel kız, beyaz teni üstüne siyah uzun dalgalı saça sahip olan kızdır.

bu büyük sırrı sizlerle paylaşıyor olmak güzel.
  7. güzel olduğunun farkındaysa ve bilerek davranıyorsa, farzımisal karşıdakini bu itibarla rencide ediyorsa, o kız güzel filan değildir.
  8. güzellik gelip geçicidir denir özellikle dişi insanlar için lakin şu da bir gerçektir ki insanların dikkatini ilk çeken dış güzelliktir ve her halukarda güzellik işe yarar.

özellikle türkiye vatandaşları gibi mankenlerin içine düşen, sarışın görünce krizler geçiren bir memlekette iseniz dış güzellik , eğer içi boş değilse, işe yarar.

demek istenen dışgüzelliğin satılması gerektiği değildir yanlış anlaşılmaya, ancak hayatın gerçeğidir ve herkes ona gore davranır...
  1. 1