1. kişinin her sabah uyandıktan sonra, yüzünü yıkayıp ayna karşısında yapması gereken konuşmadır. bazen önem ve anlam kaybolabilir. bunu olmadan önlemek için, aynada gözlerimize dik dik bakıp, günün önemi ve anlamı üzerine kendimizi ikna etmeli ve güne bundan sonra devam etmeliyiz.
  2. önemlidir azizim göt. bence beyin kadar kalp kadar önemli bir şey insan için. ismi yeter bir kere '' göööt'' diyorsun telaffuzunda, halbuki '' beyin'' nasıl avam bir kelime , herifin manasında hem. 'kalp' ise ürkütücü amınakoyim. kalp, yani, sessiz kaldığında sesi acayip gelen ürpertici bir şey. pat pat pat. üstelik beyin de , kalp de , çok komplike bir kere, lobları var alt sistemleri var kapakçıkları var, var da var.. gereksiz.

göt öyle mi ?

yumuşacık. şap şap. pütürlü pütürlü. içinde hiçbir şey yok. basit. insanın ortalama sıradanlığı kadar basit. mütevazi bir manası var meretin. ronaldo'ya karşı messi gibi bir şey. içine bir şey gelse öldürmez insanı. o kadar naif. yarılsa gıkını çıkarmaz arıza vermez insana.

göt önemli.
  3. ilk defa haftasonları tatil olan ve haftaiçi çıkış saati 17:30 olan bi işe başlamam.

çok mutluyum ama içim bi buruk yine de. bi boşluk var midemde.

neyse... açlıktandır herhalde...
  4. bir giriş cümlesidir.

her neyse bugünün anlam ve önemi sizden ilk kez bir şey rica edecek olmamdır. daha önce modlardan ''23 ekimde sözlüğe girdiğimde kalp malp çıksın doğum günüme özel'' demiştim ama siklememişlerdi. umarım sizden de aynı inceliği görmem. her neyse konuya giriyorum.

bugün hayallerime kavuşamamamın 22. yılının herhangi bir günü. anladığınız gibi herhangi bir gün fakat bugünü bizim için özel yapabiliriz.

akşam eve gittiğimizde (yazar burada zaten evdeyseniz evden çıkmayın demek istemektedir) bi kağıt ve bir kalem alalım elimize. sakın üşengeçlik yapıp bilgiayardan bi word dosyası açmayın, yazarken heycanlanmanızı istiyorum çünkü. gerçekleşlemesini istediğimiz her şeyi yazalım o kağıda. ne biliyim bi iş mi? ev mi? araba mı? sevgili mi? hepsini ayrıntılı bir şekilde yazalım. sonra kağıdı alıp üzerinde hayaller kuralım ve görebileceğimiz bi yere asalım. okudukça heyecanlanalım ve mutlu olalım.

bu kadar. yani daha önce okuduğumuz the secretten, the keyden, kuantum fiziğinden ne bileyim beynin gizli güçlerinden farklı olarak, bunların gerçekleşeceğini söylemiyorum size. aman hayaller kuralım da gerçekleşmesini bekleyelim, bunun için çaba sarfedelim demiyorum size sadece anlık mutlu olalım istiyorum.

cuma hem mübarek gün. 2 rekat da namaz kıldık mı.. şaka lan şaka ama bunu yapalım olur mu? ben yapıcam siz de yapın hacı ya, bugün hepimiz bi an da olsa mutlu olalım.