• görseller

  • gülbeddin hikmetyar
  • gülbeddin hikmetyar
  • gülbeddin hikmetyar
 1. türkiye cumhuriyeti'nin "terörist" diye nitelendirdiği, dünyanın 11 eylül saldırılarının arkasında olduğunu ileri sürüp peşinde olduğu afganistan uyruklu kimse..

  bizi daha çok ilgilendiren tarafı ise dizinin dibindeki şahsiyet;

  http://www.milliyet.com.tr/...

  benzetememiş olmamız normal; zira "gelişerek değişen" sayın başbakan recep tayyip erdoğan simaen de büyük değişiklikler geçirmiş o günden bugüne..

  10 yıl önce diz çök, 10 yıl sonra "terörist" ilan et..
 2. haber biraz eski, ama gülbeddin hikmetyar'ı erdoğan'ın önünde diz çöktüğü adamdan öte bilmeyenler için farkeden bir şey olmaz sanırım.

  "avusturya'ya yapacağı ziyaret öncesi havaalanında açıklamalarda bulunan başbakan erdoğan bir gazetecinin "gazetelerde son günlerde sizinle ilgiliçekilmiş resimler yer alıyor. bununla ilgili değerlendirmeniz olacak mı?" şeklindeki sorusu üzerine şunları söyledi:

  "aslında bu sorunun cevabını dönüşte daha geniş vereceğim. fakat kısa olarak cevap vereyim. gülbettin hikmetyar, tahminim 1985 yılları olan bu ziyaretinde abd'nin desteklediği ve afganistan'da ulusal bir kahraman olan, afganistan'ın bağımsızlığı mücadelesinde bir insandı ve türkiye'ye o zaman afganistan'ın bir lideri olarak gelmişti. ben de o zaman bir siyasi partinin istanbul il başkanıydım. bir aile ortamında yapılmış olan bu resim, düşünün bir aile içinde çekilmiş bir resimdir. bu toplantıda çekilmiş olan resmi bugün malum zat, bir siyasi partinin genel başkanı olarak ve sahibi olduğu gazetede ve televizyonlarda yayınlamak, yayınlatmak suretiyle yaklaşık 18 yıl önce olan bir olayı kendisi için ranta dönüştüreceğini zannediyor. bu şekilde siyaset yolsuzluğu yaparak siyasette rant elde edilmez.

  ve kaldı ki o zaman ülkemize gelen hikmetyar ülkemizin devlet katında da ilgi ve alaka gören insan durumundaydı. hatta daha sonra afganistan'ın başına geçmiş bir insan durumundaydı.

  bugün hikmetyarı "taliban" olarak niteleyenler, şu anda bile hikmetyar'ın afganistan'da hangi konumda olduğunu bilemeyecek kadar bu işten cahildirler. çünkü hikmetyar ile taliban, karşı karşı düşmüş grupların temsilcileridir afganistan!da. siyasetle uğraşanlar bu tür insanların bulunduğu konumları da iyi tahlil etmek zorundadırlar. bundan da nasibini almamış olan siyasiler türkiye'de maalesef siyaset yapıyorlar. maalesef ellerindeki medya imkanlarını da bu şekilde kullanarak halkımızı yanıltma yoluna gidiyorlar. döndükten sonra daha geniş, detaylı ve o zamanın medyasının sayın hikmetyar'a verdiği yeri de ortaya koyarak arşiv bilgileriyle sizlere takdim edeceğim"

  http://www.yenimesaj.com.tr/...
 3. karşısında erdoganin diz çöktüğü türk düşmanı.
  valide hanımın "kimmiş o? mesut yarın kardeşi mi yoksa?" soruşu ise tebessüm ettirmiştir. 24 saat magazin izlenilirse böyle oluyor.
 4. ara sıra hatırlanması gereken kişidir. hükümet tarafından banka hesapları dondurulmuş. daha önce kucağına (pardon dizinin dibine) oturttuğu talebesine şimdi kızgın mıdır bilinmez.

  (bkz: http://www.radikal.com.tr/...)