merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

gözleri kapalı öpüşen erkekteki vurdurma eğilimi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. yumulma, gıdıklama tarzında ufak ufak dudak değdirip kaçma, hortum usulü emme ve diğerleri gibi bir çok öpüşme ritüelini gözleri kapalı olarak yapan erkeğin bastırılmış tutkusu.

bilindiği üzere kadınlar gözleri açık öpüşen erkekten pek haz etmez. daha doğrusu bu manzara onlara itici gelir, nasıl desek mahremiyetlerinin son kalesi de düşmüştür sanki, tüm beden ve ruhlarıyla apaçık ortadır şimdi, öpüşmek uyumak gibidir onlara göre, gözlerin açık olmasında hep eğreti bir şeyler vardır, saklanacak bi yerleri yoktur şimdi, savunmasızdırlar, öyle ki yatakta çırılçıplak uzanmış bi şekilde erkeğinin tuvalleten dönmesini bekleyen hallerinde bile bu durumdan daha güvenli hissederler kendilerini. o yüzden gözlerini pek açmazlar. ve de erkeğin bu hareketini samimiyetsizlik, sevgisizlik, çıkarcılık, kendini vermeme olarak algılarlar. yani o gözlerini kapatarak kendinden geçerken, kendini masalsı bi ortama kaptırmış hayalle hiç yaşanmamış bi gerçek arasında gidip gelirken, sevgilinin bu duruşunu soğukluk, lakaytlık, önemseme ve yeteri kadar değer vermeme konumuna sokarlar.

kadının gözlerini kapamasındaki tek gaye bitirici işlemin çaktırmadan, aklı sıra o bilmiyormuş gibi gerçekleşmesini istemek, olayı oldu bittiye getirmek. bi erkek ne olursa olsun gözleri açık öpüşmeli. bu görüntüden tahrik olup şehvetinin dozajı üst seviyeye çıkmalı. erkek doğası gereği saldırgan. ısırmayı, koparmayı sever.

lise yıllarında hayranlarımın boynunu dakikalarca ısırıp iz bırakmayı severdim. ertesi gün onları kazakla kapatıp annelerine öğretmenlerine arkadaşlarına çevreye yakalanmama gayretlerine yalandan destek olurdum. "yapma bi daha" derlerdi, "ben ya çok tatlıydın napıyım kontrolümü kaybettim, bi daha yapmam" der, ama yapacağımı bilirdim, benim yüzümden güç duruma düşmelerinden tuhaf bi şekilde zevk alırdım, ki ne kadar şikayet etseler de onların da bu zevki aldığına emindim. kendimi kaptırırdım hatta ısırırken, bi aslan gibi ceylan parçalamak, et dişlemek isterdim. o yüzden iki yarım küreyi kızarıp morarana kadar dişlerim, sanki bişeylerden öç alır gibi yaparım bunu, bi türlü rahatlayamam da. hep daha fazla ısırık, darbe kovalar, kan kokusu ararım.

gözleri kapalı öpüşen erkek fazlasıyla kadınsıdır. hayallere dalar. kontrolünü kaybeder. denge ortadadır. sevişmenin içine fazlasıyla romantizm kattığından kadınını tam anlamıyla tatmin edemez. gözleri kapalı olup düşüncelere daldığından birisine ya da birilerine vurdurma arzusu duyduğu, yani asıl hamle yapanın kendinden başka biri olması gerektiği apaçık ortadadır. halbuki gözleri açık erkek sürekli uyanık. etrafı kollar. vahşi, ki böylece seksin içine katılması gereken temel unsuru bünyesinde barındırıyor. her ne kadar kadın bu durumu samimiyetsizlik olarak görüp hissetse de, hem aldığı zevk hem de bağlanma anlamında erkeğine muhtaç bi hale geliyor. derinlerdeki arzusu karşılanıyor yani. ayrıca gözü kapalı öpüşen erkeklerin cinsel performansı yok denecek kadar azdır.
  2. gözlerin kapanması insana ayrı bir haz verir, yaşadıklarını daha iyi yaşaması, kendini daha iyi vermesi, beyninde bir fotoğraf makinesi varcasına, o yaşadığı anı beynine kazımasını kolaylaştırır.
    insan tabiatı gereği gözlerini kapattığında daha iyi düşünür, duruma göre olduğu ortama daha iyi uyum sağlar yada daha iyi sıyrılır. yani gözleri kapatmak kişiye yapmak istediğini kendi içindeki sesi dinlemesini kolaylaştırır.
    bir şey hayal edin dediğimde, bir şeyi hatırlamaya çalışın dediğimde kapatırsınız gözlerinizi, istisnaların kaideyi bozmadığını varsayarak devam ediyorum. iş böyle iken öpüşürken gözleri kapatmak o atmosfere daha iyi adapte olmak içindir. eğer sevişme sırasında öpüşünüz duygusal ise kesinlikle gözlerin kapalı olması tercihimdir bir erkek olarak benim ve partnerimin.
    hayvansı davranışlar sergileniyorsa, sert bir seks ortamı yaşanıyorsa kimse zaten gözlere dikkat etmez, kızlar dahii kapatmaz gözlerini. çünkü adapte olmanız gereken bir durum yoktur, orada duygu yoktur, şehvet varsa duygusal olmayada gerek yoktur. şehvet kanınızda hormon olarak dolanırken, aklınızla yönetmeyi beklemez vücudunuz, kalbinizi iter bir kenara.

duygusal bir an yaşamak isteniyorsa gözlerin kapalılığı tercih sebebidir, hem zaten başkasının cinsel performansını takip eden/ bilen /sorgulayan kişiden korkulur. bir de merak konusudur, ilgili takip nasıl yapılmaktadır.
  3. yanlış önerme ve olmayan eğilimdir. doğrusu şu, öpüşürken gözlerini kapatma, romantik adamda olabilecek ama ormantik adamda olmayabilecek durumdur. yani karşısındaki kadın sadece seks amaçlı ise yiyecek gibi bakması normaldir, çünkü adam karnını doyurmak isteyen biri edasıyla karşısındaki kadını yiyecek birşey gibi görmektedir.

yok sevgiliyse o zaman erkeğin de gözünü kapatması duyguların yoğunluğunu gösterir. ama gözlerini kapatmayan da yoğun duygular içerisinde değildir gibi bir genelleme yoktur.

yalnız eğer biriyle öpüşürken yanlışlıkla gözümü açtığımda, erkeğin 1 milimetre ötemde mal gibi bana baktığını görüyor olsam direkt soğurdum olaydan.
  4. aksini düşünenlerin tek bi sağlam argüman bile sunamadığı, entelektüel birikimden yoksun olmalarına rağmen bilen birilerinden faydalanmak yerine afaki, varoş diliyle yorumladığı, atıp tuttuğu, ancak yine de hiç kuşkusuz son dönemlerin en başarılı işlerinden biri gerçeğinin değişmediği çok ince bi tespit.

kapalı ve açık... dişi ve erkek... seks pozisyonundan tutun da artsitik patinaj gösterisine kadar güncel hayattaki ikili, çiftli, eşli yapılan tüm aktivitelerde iki kişi de aynı şeyi yapabilir mi ya, bu nasıl salakça bi yorum, hakikaten anlamak mümkün değil, kaba bi tabirle "görev" dağılımı olur. tahtaravelliye bile bindiğinizde biri kalkınca diğeri inebilir anca.

gözlerini kapatarak öpüşen kadının temsil ettiği değerler ile gözleri açık öpüşen erkeğin temsil ettiği değerler çok farklıdır. hal böyle olunca erkek gözlerini kapadığında kadının yerini alarak dengeyi bozar. hiç mi felsefe ve psikolojiye ilgi duyup "cinsel iktidarın birey üzerindeki monarşisi türündeki akımları okumadınız, hadi okumadınız, ne diye okuyan insanları küçük görüyorsunuz, onlardan bir şeyler kapma peşinde koşanacağını işi sululuğa vuruyorsunuz. entelektüel bi tartışma yapabilecek yazar sayısının hemen hemen hiç olması, hakikaten de düşündürücü. neyse...

olayın duygusal boyutuna gelince... evet, kadın gözlerini kapar, hissetmek, daha bi motive olmak adına, aynı şeyi partnerinden de bekler tabi, sanki beraber bi masalda, yıldızların da üstünde gezdikleri bi düş ortamında zevkli bi kaybolma anı yaşadıklarını düşünür. işte bu aşamada erkeğin soğukluğunun devreye girmesi gerekiyor. gözleri açık bi şekilde sevgilisini kollar, onun gel-gitlerini takip ederek öpüşme biçimine yön verir, ne zaman şiddetli ısıracağını-ne zaman buselerle yoklayacağını-ne zaman dilini kullanacağını-kısacası kadının akışına, ruh haline göre tam bi maestro gibi bu büyük gösteriye yön verir, sevişmenin başarısı buna bağlıdır. biri uyanık kalmalı dimi? arada bi erkek gözlerini kapar tabi, kadın da açabilir, işte o zaman kadın da anlar, biri onu gözleri kapalı bi şekilde öperken izlemenin seri katilvari duruşunu, acımasızlığı, soğukkanlığı andıran o harikulade tadını. ikisinin de açık halde öpüşmesi ise kimin kurban kimin katil olduğunun ayrımlanamadığı tam bi cinayettir, ah muazzam.